Rokio

Jde ukrást něco, co už je ukradené?

Je to možné nebo platí pravidlo: Když okradeš zloděje, tak to není krádež.?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nic takového neplatí. Krádež je vždy krádež.

Další odpovědi
orwell

Já si myslím, že ukrást něco, co již bylo ukradené lze a to i několikanásobně. A když já si ukradnu zpět něco , co mi bylo ukradeno, tak si myslím, že to krádež není za předpokladu, že to ukradnu tomu, kdo to ukradl mně. A co si o tom myslí moralisté, je mi ukradené.

ivzez

„Když okradeš zloděje, tak to není krádež“ není pravidlo,
jde o lež, kterou zloděj „omlouvá“ svou krádež.

Nejsem si jista, jak v případě, který zminuje Orwell:
Vzít si zpět věc, kterou někdo ukradl mně. Asi bych
to jako krádež nevnímala, věc patří mně, nejspíš bych
si ji vzala zpátky a moc o tom nepřemýšlela.

________

Doplňuji:

Vlastně jo, přemýšlela.
Počkala bych na dotyčného, poděkovala
mu, že mou věc našel a vzala si ji.

Kelt

V jednom filmu říkali – I okrást zloděje je krádež.
A na opačnou stranu – A.E. Poe – Ukradený dopis – obsahem této povídky je, že nějaký člověk ukradne důležitý dopis, který využívá k vydírání a policie ho nemůže najít, ale najde ho jiný člověk a získá ho a vrátí původnímu majiteli.
Takže je to věc názoru a nelze jednoznačně posuzovat.
Když někdo o něčem prohlásí, že je to kradené a vezme si to – například policie, stát, jak posuzovat toto?