Globebemine

Jde se dostat na medicínu ze SZŠ? Popřípadě jaký rozdíl bude z gymnázia? Jaké jsou možnosti pro (do) )učení?

Odpovědi
Drap

Lze. Na přihlášení ke studiu na VŠ je rozhodující maturita bez ohledu na to, na které škole. Lze předpokládat že z gymnázia bude mít student větší všeobecný předmět a na některé předměty /třeba biologie/ může být lépe připraven. Ovšem neplatí to u všech.

da ny

Rozdíl mezi školami je OBROVSKÝ.
Na SZŠ I LYCEUM, NIKDY žáka SŠ dostatečně nepřipraví k přijímacm zkouškám na LF!!!
Stěžejními předměty u zkoušek jsou předměty Biologie, Chemie a Fyzika.
Tyto předměty na zdrávkách nejsou vyučovány na potřebné úrovni. Některé se nevyučují celé 4 roky. K maturitě z těchto předmětů, je sice možné se i přihlásit, ale rozdíl je značný.
Znalost odpovědí na otázky z Biologie se u přijímacího řízení, se netýkají „jen“ lidského těla.
Počítají se příklady z CH a F a tu je třeba umět.
NUTNÉ samostudium těchto předmětů, na úrovni učiva gymnázia a ještě něco navíc.

elkon

To se zeptej na těch školách, kterých se to týká. Dostaneš přesnou odpověď.

da ny

V dalším studiu na VOŠ, při SZŠ, je možné po přijímacích zkouškách pokračovat (DiS).
Pokračovat v oboru (po maturitě, jen asistent), nebo vybrat jiný, pokračovat po lyceu, které je jinak k ničemu (bez odbornosti, tu je třeba získat dalším studiem).
Tyto obory je možné studovat i na jiných fakultách VŠ, včetně LF ve studiu bakalářském.
Vyšší procento úspěchu, u přijímacích zkoušek a úspěšně VŠ absolvovat, mají absolventi gymnázií, než SZŠ. U těch se SZŠ, bývá vyšší odpad už v prvních dvou semestrech.