banana-cider

Jde oddělit láska od sexu?

Já jsem člověk, co to neumí, a nenapadlo by mě se s někým vyspat, aniž bych k němu něco silného cítila. Jak to máte vy? A napadá vás nějaký příklad, abych to lépe pochopila, já si totiž neumím představit situaci se s někým vyspat bez citů. Důvody jako nadrženost nebo sexuální přitažlivost pro mě neplatí. Neříkám, že je to tak dobře.

Nejlepší odpověď
annas

Samozřejmě je to čistě individuální. Záleží na povaze, okolnostech a názorech.

Proto se domnívám, že je třeba chovat se tak, jak to cítíte a co vám vyhovuje.

„Milostný styk těší daleko víc, je-li spojen s oddanou láskou. Ne v požitcích, které jsou kdykoliv po ruce, ale v požitcích, v něž se teprve doufá, spočívá hlavní půvab milostné touhy..“ Xenofón

Jinak na toto téma najdete na netu mnoho názorů.

Např.
http://www.las­komat.cz/maga­zin/524-sex:-hlavne-nezavazne-ale-jde-to-i-bez-citu/

"Říká se, že ženy potřebují k sexu city a také to, že mužům stačí jen nějaká ta přitažlivost a troška i toho porozumění.

Sex není jen prostředkem pro vyjádření lásky, ale je i zábavou a spouštěčem množství „příjemných“ hormonů v našem těle. Pro některé je to dokonce prostředek, jak si vyhodit z kopýtka a překračovat všelijaká dogmata, kterými jsme svázáni. Sex poskytuje velké uvolnění, ale i pocit volnosti."

Další odpovědi
ten který je

Tak pro mne s někým spát není problém,hlavně aby v noci nechrápal.Zdravý spánek vyžaduje klid a ticho.;-)

Kepler

Ano, zejména muži s tím nemají problémy. Samozřejmě, že ten sex umocněný láskou je daleko plnohodnotnější. Na druhé straně bych nebyl schopen sexu, kdyby mně partnerka nějakým způsobem nepřitahovala, nejlépe svými tělesnými přednostmi a sexappealem. Někdy stačí vzájemné sympatie a porozumění. I to je cit. Nemusí to být zrovna opravdová láska, to je vzácná věc.

Arne1

Možná momentálně pro tebe „nadrženost“ nic neznamená. Ale když budeš na „to“ zvyklá a najednou „to“ nebudeš mít, tak se zákonitě dostaví absťák = „nadrženost“.

Hlada

Žádáš příklad, tak tedy:
Sex a jídlo jsou fyziologické potřeby.
Je hezké najíst se oblíbeného jídla v příjemném prostředí, třeba v milované restauraci.
Když odmítnu venku sníst housku se salámem z pytlíku, tak asi velkou potřebu jídla nemám.

zjentek

Nejde. Nejde to oddělit. Vypadá to, že seš fyzicky i duševně zdráva. Proto taky se i v sexu projevuješ zdravě a ti, kteří to tak nemají, tak ti nesexují, nýbrž sportují (nebo co to je).
Tak třeba já, když jdu do sexu pro sex, tak se stejně okamžitě potom zamiluju, což je stejný případ, jako to popisuješ v podotázce a takhle to prostě zdraví lidé mají ;)))

majestic

Sex je soucasti lasky.

Mnoh lidi rika, ze lidi, co chteji jen sex, nemiluji, jenze to je naprosta hloupost, a ti lide pravdepodobne ani nezaji definici lasky.

pizlicka

až se seznámíš,poznavej toho druhého,jak se chova,co říká,co děla,bez tělesného priblizeni.to chce spousta casu,nejlepe,kdyby jste se oba dostavali do situaci,ktere by jste byli nuceni spolecne resit.jen tak druhého poznáš.pokud se bude dotycny projevovat kladně,v tvem srdci bude rust naklonost k nemu a vyvrcholí tělesnym sblížením.pak to bude milování srdcem,nikoli SEX.ale najdi takového,ktery bude i v tomto ochotny smyslet stejne,a nebude se zaměřovat na tělesno.