Jde Krtek nahradit sodou a kyselinou solnou?

Když čistím odpadní potrubí za sifonem, nasypu sodu nebo prací prášek a vliji kyselinu. Zavřu špuntem. Bude účinnost jako u Krtka?

Nejlepší odpověď
mosoj

Na čištění odpadů se používá 100 % hydroxid sodný nebo v krystalické formě ( pecičkový). Pozor velmi silná a nebezpečná žíravina !!!!

Kdežto tvé smíchání sody s kyselinou solnou, vyrobí chlorid vápenatý, vodu a oxid uhličitý. Všichni tito pomocníci dohromady vyčistí prd.
Doplňuji:
On ten Krtek je 100% hydroxid sodný. Opravdu pozor ! Jedno cáknutí do oka a oko je kaput.

Další odpovědi
anonym

Přesně, jak píše Mosoj – na NaOH jsou všichni ´krtci´ krátký… 😉
Akorát pozor, NaOH leptá glazuru, takže jej nepoužívej na porcelán (typicky umyvadlo či toaleta), poškodil bys povrch a ten by se, posléze, rychle a ´dobře´ špinil.

marci1

Nejlepší účinnost jsem zjistila u čističe „Fredy“, zdá se lepší než „Krtek“.
Doplňuji:
http://cistice-odpadu.heureka­.cz/fredy-cistic-sifonu-250-g/#utm_medium=cpc&ut­m_source=google&ut­m_campaign=Dy­namicke-reklamy&utm_ter­m=_inurl:.heu­reka.cz/&gclid=CK-C2K72vLoCFQlb3go­dlQIAAA

elektrikář

Ono i použití sody v pecičkách a octa je dost nebezpečné. S chutí to sežere montérky, kam jen to cákne.Kyselina ve vaně i míse sežere glazůru.