Drap

Jde jen pohledem nějakým způsobem rozeznat zda bezpečnostní kamera je pravá ? Nebo zda jde o atrapu?

Nejlepší odpověď
anonym

Než bych se po tom pídila, raději vezmu za hotovou věc, že každá kamera je bezpečnostní a pravá – usměju se, zamávám na pozdrav a jdu si po svém.

Další odpovědi
Marsyas

Atrapy se osazují právě díky tomu, že vypadají jako skutečná kamera. Jednoduchým pohledem to lze poznat možná jen tak, že skutečná kamera má za objektivem čip, který velice málo odráží světlo, proto objektiv z příměho pohledu vypadá velmi tmavě a nic se za ním neleskne. Ale dobré atrapy to určitě budou mít ošéfované tak, aby to bez nějaké technologie z Jamese Bonda nebo Kriminálky Miami rozeznat nešlo.

beer

Jen pohledem se to rozeznat nedá.
Právě proto se děljí atrapy.

briketka10

nedá se to rozeznat :)
http://www.go­ogle.cz/search?q=a­trapa+kamery&hl=cs&prm­d=imvns&tbm=is­ch&tbo=u&source=u­niv&sa=X&ei=DfrMT4u4NZ­HktQaPrbDlBg&sqi=­2&ved=0CKUBELA­E&biw=1015&bih=502

mrkni já bych je nerozeznala :))

anonym

Odborník pozná, laik nemusí, veď atrapa predsa slúži na oklamanie „nepriateľa“

Damiana

Myslím, že na první pohled ne. A pak, také se vyrábí více druhů.
Já měla kdysi za to, že nad vchodem máme fungující kameru. Teprve, když mi ukradli kolo a já chtěla po majiteli domu záznam a on se kroutit jak kobra na flétnu, bylo mi jasné, že tam visí „ozdoba“. Ale bral za „hlídaný vchod“ tučný příplatek k nájmu, to tedy ano. Tak jsem mu dala vale a odešla po svých (když jsem neměla to kolo…):-)