dust8

Jakými všemi způsoby lze vylepšit signál pro příjem internetových mobilních dat pro tzv: hotspot internet síť z mobilu?

Jsem na recepci v místě kde je kolem hodně betonu a wifi jede většinou tak na 50% a občas vypadává. Tak jaké jsou možnosti? Slyšel jsem něco o 5G modemu. Pomohlo by to? Co jiného by šlo? Žádný switch, lan kabel nejde (zablokováno), extender by asi taky nešel, ale nějaký ten 5G modem? Extender (zesilovač wifi signálu) by nešel asi z hlediska zabezpečení budovy, ale mohu se zeptat správce.

Nejlepší odpověď
Filip84

Externí anténou, ještě Galaxy S4, a tuším, že i S5, měly pod krytem normální anténní slot, akorát, tedy, bylo nutné do toho krytu vyvrtat díru. Jestli to má Ausgerechnet Tvůj placatý přístroj, tak to si musíš najít, nebo Ti s tím musí tady poradit někdo, kdo se tomuto blíže věnuje.

No a potom ta anténa taky není debiluodporná, že jako koupíš tu nebo onu a je to Wurst. A jakou, tak s tím Ti opět musí poradit někdo, kdo je v tomto zdatnější.

A jestli to funguje i na tzv. 5G, tak to taky nevím, protože LTE znám, ještě, LTE je pořád UMTS standard, v zásadě, to tzv. 5G neznám, nevím, jak to je na tyto věci zařízené, nebo není.

Další odpovědi
aliendrone

Divný dotaz. Pokud chceš udělat z mobilu hotspot, tak záleží na síle signálu operátora, nikoliv tamní wifi jednak, druhak s mobilem (coby hotspotem) toho moc nenaděláš, bo má limitovaný vysílací výkon (nařízení ZLOunie). Anténa jak píše Filip84 by pomohla jen nepodstatně.
Modem se SIMkou by byl lepší (není tak přísně limitován vyzařovaným výkonem myslím, navíc zpravidla má antény), ale to je tak trochu nošení dříví do lesa. Není jednodušší nekupovat a nebudovat nic a místo toho zi zapnout v mobilu „mobilní data“? Tak jako tak budeš ta data platit v obou případech. 😉 😄