postcd

Jakým způsobem se sklízel len před 1000/500 lety? Tedy aby s toho byla ta semínka.

jsou někde obrázky toho postupu získávání semen lnu

Nejlepší odpověď
Agneta

Řekla bych, že je to jinak. Ty semínka se vytlučou, asi s příměsí „plevele“= listů a natě, ale to nevadí protože se pak stejně lisují na olej:D
Doplňuji:
Bude to asi stejné, jako u „řepky“(pokud se tak říká tomu žlutému na polích), to jsou taky taková malá semínka jako u lnu, a kolik je z toho oleje:D

Další odpovědi
Drap

Po dozrání se len odřezal, většinou srpem, nechal doschnout a semínka se vyklepala. Podobně, jako u všech obilovin.

Pepa25

Na Wikipedii máš obrázek drhlenu …
Jinak vidím, že upadá znalost prvního a nejhezčího Krtečka – Jak krtek ke kalhotkám přišel, ještě v 50. letech znalo zpracování lnu každé dítě 🙂

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Len