zjentek

Jakým způsobem přijímat platby za služby bez registrované živnosti?

Chceme nabízet službu, která je velmi žádaná, ale nemáme v plánu zakládat firmu, tudíž vynecháme formality s ní spojené od Ž (živnost) do A. Na druhou stranu to bude služba placená, na webových stránkách bude standardně k dispozici ceník a otázka zní- jakými různými způsoby je možno přijímat peníze, tak abychom neporušily nějaký zákon? Napadá nás platba formou daru, všimné… Poradíte další možnosti?
Jak z otázky plyne, zákazník od nás žádný účet neobdrží, přesto pro něj služba bude velmi zajímavá, tedy se počítá, že rád zaplatí bez dokladu.

Redy, jistě, ale co když žiješ způsobem života, který je se zákony této společnosti v rozporu a celkově nesouhlasíš s nastavením společnosti jeko takové? Živit se samozřejmě chceš, defakto musíš a to (+ tvůj mozek) s pravidly „této“ společnosti nemá co dělat.
Představ si, že nemáš třeba adresu (což nemusíš) a tím pádem občanku (tu ti bez adr. nedaj). Máš sebevědomí a elán, ale živnosťák ti „oni“ nedaj. Tak jak tedy postoupíš jinak, když je to nastaveno takto?
Je možný, že takových lidí není mnoho, nevím, ale možná jsou to stále občané (což bez toho průkazu taky nevím) a chtějí být aktivní, nejen svobodní, protože svoboda bez možnosti žít aktivní život je svobodou celkem naprd, žejo.
Tak jak to uděláš přesně opačně- nepřipos…ratá ze zákonů?

Nejlepší odpověď
mosoj

Po zavedení EET si ani neškrtneš. Během krátké doby tě některý zákazník práskne. Budeš povinen vydat specifickou účtenku zákazníkovi a ten si bude moci na internetu zjistit zda jsi ji zaregistroval. Pokud zjistí že ne, nic mu nebrání aby ji zaslal na berňák a ten si již s tebou poradí.

Prej se kradlo jen za komunistů !

Další odpovědi
redy

To nevím, já když nemám všecko podle zákona, tak jsem ze všeho připos…ratá.
Moje rada je, když je to tak dobrej kšeft, tak radši podle zákona.
Budeš mít dobrý spaní, a to už se vyplatí…

🙂

Nojo, ale to že nemám doklad, tomu něco předcházelo, proč ho nemá.
Že dotyčný chce pracovat je dobrej začátek, jenže si už zase podsekává větev tím, že když na to příjdou – a oni příjdou, dostane v lepším případě pokutu.
Začala bych tím průkazem, nevím jak to funguje – jestli je to tvůj známej. tak ať se přihlásí u tebe:-) No a občanku bude mít do tejdne – začne s čistým štítem.

Nějak to jít musí, ale jak? To nevím ☹

Si myslím já 🙂

Drap

Neexistuje způsob jak legálně přijímat peníze za cokoli a nedanit je. I dary podléhají zdanění.

Mc Merkurion

…když mi Pepa od vedle prodá husu na posvícení a budu na to chtít papír, aby mi stará uvěřila, že jsem prachy neprochlastal, napíše mi to na kus papíru a nepotřebuje na to mít živnosťák – je rozdíl pracovat bez živnosti a neplatit daně, ty by se měli platit ze všeho, i z naturálního plnění…

Drap

Pokud nedodržují zákony společnosti, pak je nelze považovat za plnohodnotné občany ale za parazity. Rádi by využívaly všechny výhody a systému nic neodváděli. V tomto případě bych jim radil přestěhovat se do nějaké rozvojové země.

zjentek

Dr.ap klídek, svým způsobem si žiješ v rozvojové zemi.

zjentek

Redo, body ti dát už nemůžu, ale dík za odpovědi ;)

redy

Achjó 🙂