Rokio

Pokud občan země, ve které žije, dodržuje všechny zákony daného státu, měl by mít i všechna tamější práva?

Nemělo by tohle platit všude, tzn. ve všech zemích světa?

Nejlepší odpověď
Edison

Čéče… „nárok na právo“… to je zase termín… Ale mimochodem, tohle má každý občan, a dokonce i návštěvník. A to bez ohledu na to, jestli sám ty zákony dodržuje. S právem se neobchoduje, právo není komodita. Nebo chceš-li právo určuje vztahy ve společnosti, nikoli obráceně.

Další odpovědi
ivzez

Podle mne by měl mít téměř všechna práva
jako občané země, v níž žijí.

Jsem však proti volebnímu právu těch, kteří nejsou občany
toho kterého státu. Právo ovlivnit život občanů té které země
by podle mne měli mít pouze občané té země.

Takto to je pokud vím v USA.

Poznámka:
Mně se zdá, že tady Rokio zkratku tzn. použil správně.

quentos

No to je objev – když se někdo někde narodí, všechna základní práva mu zaručí Listina práv a svobod (nebo její ekvivalent).
„Nárok na práva“? Co je to zase za nesmyslné spojení?
A už si laskavě vygoogli rozdíl mezi tzv. a tzn.

dudu

Znovu musím připomenout fakt, že právo se na rozdíl od stébla trávy často ohýbá na stranu ze které fouká vítr a v každé společnosti platí, že sice jsou si všichni rovni, ale určitá skupina lidí často bývá „rovnější“.

Kryšpín

Samozřejmě, že je má, ale také je nemusí mít, poněvadž paragrafy jsou zakrouceny a dají se vysvětlovat různě

quentos

ivzez: tzn. už je opravená verze, původně tam bylo tzv.