_136

Jakým způsobem přemluvit nebo donutit zaměstnavatele k poskytnutí příplatku pro firemní zdravotníky?

Jak mám donutit zaměstnavatele, aby byl ve firmě schválen příplatek pro dobrovolné zdravotnické záchranáře, kteří dělají tuto funkci zadarmo ještě při svojí profesi operátora výroby, aby tímto byl příplatek za službu zdravotníka právoplatně oceněn aspoň 50 Kč za odpracovanou směnu neboli 1000 Kč za měsíc. Dekuji

Nejlepší odpověď
da ny

Zaměstnavatele můžete jen požádat.
„Donutit“, pouze „donucovacími prostředky“. „Zadarmo, ani kuře nehrabe“
a tedy tuto činnost, mimo pracovní dobu, navíc, přestat vykonávat.
Co není dáno zákonem nebo v písemné smlouvě, je ze strany zaměstnavatele
dobrovolné. Nemusí být pravidelné.
Princip fungování kapitalistické společnosti je desítky/stovky let stejný
(za co nejméně peněz mají zaměstnanci odvést, co nejvíce práce).

Pokud hrozí konkurence, přetažení zaměstnanců (vyšší mzda, benefity, pracovní podmínky aj.), nebo nedostatek pracovní síly (odborné i pomocné), musí se zaměstnavatel snažit. Krajními prostředky je rozvázání pracovního poměru a stávky. To je obecně známá věc (i učivo ZŠ, i když dnes už možná ne

Další odpovědi
Drap

Požádat slušnou formou a spoléhat na dobré srdce zaměstnavatele. Na nic takového neni žádný zákonný důvod. Záleží jen na uznání zaměstnavatele. Žádné nucení nepřipadá v úvahu, tím bys to jen zhoršil.
Neni za co platit. Sám píšeš, že to dělají dobrovolně a zdarma

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.