Avatar uživatele
abrokdor

Jakým způsobem mám předat klíče pronajímateli?

Zdravím, jakým zpusobem mám předat klíče od bytu pronajímateli, když nekomunikuje, nemá se k osobnímu předání a já se přestěhoval daleko. Schránku nemá. Smlouvu mám platnou do konce roku ale už jsem byt přichystal, vymaloval, ukliidil. Je mu to jedno mi přijde. Díky za rady.

Zajímavá 0 před 1253 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
nyjono

Máš snad na smlouvě jeho adresu.
Pošli mu je doporučeně s průvodním dopisem.

Upravil/a: nyjono

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Vyzvěte ho k předání, pokud stále nic, zaslat vše doporučeně.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Pepa25

Přišlo by mi drsné, pokud nemáte v nájemní smlouvě žádné ustanovení i skončení nájmu. Pronajímatelé si tam běžně dávají řadu povinností např. „Nájemce je povinen Byt vyklidit nejpozději v den skončení nájmu a předat jej včetně jeho zařízení a včetně všech klíčů od Bytu, které má v držení Pronajímateli, a to ve stavu, v jakém Byt převzal, s přihlédnutím k běžnému opotřebení při řádném užívání a údržbě. O předání Bytu bude pořízen předávací protokol.“ nebo „Pokud nedojde k prodloužení sjednané doby nájmu, je Nájemce povinen měsíc před skončením nájmu umožnit zájemci prohlídku Bytu v přítomnosti Pronajímatele a Nájemce nebo jejich zástupců.“ atd. (cituji z jedné vzorovné nájemní smlouvy". Opravdu tam nic takové nemáte? Pokud tam něco o předání je, tak bych na tom trval …

před 1252 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek