abrokdor

Jakým způsobem mám předat klíče pronajímateli?

Zdravím, jakým zpusobem mám předat klíče od bytu pronajímateli, když nekomunikuje, nemá se k osobnímu předání a já se přestěhoval daleko. Schránku nemá. Smlouvu mám platnou do konce roku ale už jsem byt přichystal, vymaloval, ukliidil. Je mu to jedno mi přijde. Díky za rady.

Odpovědi
nyjono

Máš snad na smlouvě jeho adresu.
Pošli mu je doporučeně s průvodním dopisem.

cukrar

Vyzvěte ho k předání, pokud stále nic, zaslat vše doporučeně.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

Přišlo by mi drsné, pokud nemáte v nájemní smlouvě žádné ustanovení i skončení nájmu. Pronajímatelé si tam běžně dávají řadu povinností např. „Nájemce je povinen Byt vyklidit nejpozději v den skončení nájmu a předat jej včetně jeho zařízení a včetně všech klíčů od Bytu, které má v držení Pronajímateli, a to ve stavu, v jakém Byt převzal, s přihlédnutím k běžnému opotřebení při řádném užívání a údržbě. O předání Bytu bude pořízen předávací protokol.“ nebo „Pokud nedojde k prodloužení sjednané doby nájmu, je Nájemce povinen měsíc před skončením nájmu umožnit zájemci prohlídku Bytu v přítomnosti Pronajímatele a Nájemce nebo jejich zástupců.“ atd. (cituji z jedné vzorovné nájemní smlouvy". Opravdu tam nic takové nemáte? Pokud tam něco o předání je, tak bych na tom trval …