annas

Jakým způsobem je možné dnes (20. 3.) oslavit Mezinárodní den štěstí, i když štěstí je štěstí a není součástí času?

Otázek o štěstí bylo několik, ale tato je z jiného úhlu pohledu.

Nevím, zda tento den znáte. Já se o něm dověděla teprve dnes ráno ve Studiu 6 kromě toho, že kolem 11.30 h začíná astronomické jaro.

20. březen byl vyhlášený v roce 2012 VS OSN za Mezinárodní den štěstí, který se slaví od r. 2013.

Podnět vznikl v Bhutanu. „Malé himalájské království přišlo s konceptem indikátoru národního štěstí už na začátku 70. let a nadřadilo jím jinde běžně používané měřítko hrubého národního produktu atd.!

https://www.jo­gadnes.cz/joga/me­zinarodni-den-stesti-20-3-2016-2438/

Pro bezdomovce je třeba štěstí, že dostane kus chleba, pro nemocného, že se uzdravil, pro obchodníka, že nezkrachoval, pro někoho je štěstí třeba to, co způsobí radost, vyvolá úsměv, někdy stačí i poděkování.

Ale určitě platí, že dělením radosti jsou radost i štěstí dvojnásobné.

Obrázek: https://cdn.pi­xabay.com/pho­to/2015/09/15/19/22/klee-941597_960_720.jpg

Přidá se ještě někdo?

Nejlepší odpověď
gecco

Osobně oslavím dnešní den tak, že nebudu vnímat, že zase někdo vymyslel nějakou kráwowinu (mezinárodní den…)…
Prostě se nenechám rozhodit nějakým slavením či jásáním ´na povel´…
😉
Pokud jde o Bhútán – kdyby byli všichni světoví politikové aspoň z poloviny tak zodpovědní, jako je tamní král, mohli bychom i my (´zbytek světa´) sledovat „národní štěstí“…
Takto ovšem zíráme na naše politiky – národní neštěstí…

Další odpovědi
marci1

Možná je třeba lidem připomínat, aby přestali štěstí hledat, že je čas si svoje štěstí uvědomit a užít. Kolem je ho plno, nadbytek, stačí jen natáhnout ruku a vzít si, ale spousta lidí jako by svoje „štěstí“ odmítala a stěžují si jak špatný a nespravedlivý je život. Štěstí je prostě být spokojený s tím, co mám. 🙂

Kepler

Je s podivem jaké mezinárodní dny se ještě vymyslí, ale když jsem se nad tím zamyslel, proč měřit štěstí podle hmotných statků a s nimi spojenými zážitky?
Nakonec mi to přišlo jako sympatické. Ani se nedivím, že to vzešlo právě z Bhútánu, je to „duchovní“ země. Takže dnes nepůjdu do sámošky, nekoupím si pivo ani kousek uzeného, i když to mám doma jako u snědeného krámu. Místo toho si budu pouštět svou oblíbenou hudbu a čas strávím u odpovědi.cz 🙂
A jako správný astronom to současně oslavím jako první jarní den. Zkusím venku najít nějaké kytky.

Drap

Kromě toho, je dnešek i dnem ústní hygieny. Každý to pojme jinak. Někdo nebude slavit vůbec, jiný se bude radovat právě z toho přicházejícího jara. Já jsem to oslavil, spíš než to štěstí, tak ten první jarní den delší procházkou. Štěstí to je něco pomyslného, těžce definovatelného, ale opravdu můžeme být šťastní, když se naučíme radovat z maličkostí a drobností.

johana 56

Přibývá tolik významných a mezinárodních dnů, že jeden ani nestíhá všechny sledovat a brát je jako důvod k oslavám.
Štěstí je slovo, které má mnoho významů, pro každého jiná představa a realizace, což platí na Šumavě, stejně jako v malém himalájském království.

Bez ohledu na významnost je pro mne každý ‚všední‘ den oslavou života samotného. Proto se snažím prožít ho co nejlépe, hlavně v pohodě…

„Naše spokojenost nebo neklid nezávisí ani tak na závazných okolnostech našeho života jako na každodenních drobných radostech a trampotách.“

Kelt

Všechno záleží na mém úhlu pohledu. Mohu se stěžovat, že si nemohu koupit mnoho hmotných věcí, že nemám to, co druhý atd. Na druhé straně mohu být vděčný, za o co mám, že žiju, jsem zdravý, mám rodinu, práci a další věci. Štěstí je pocit, který si člověk vytváří sám. A když uděláme šťastným i další lidi, tak je to skvělé.

Mc Merkurion

… „štěstí je jenom muška zlatá“ … pro mně je šťastný každý den,kdy se ráno probudím …

yuko

Mezinarodni den stesti neslavim. Az se vsichni kruti lidi vzpamatuji, tak mozna nastane den stesti. Jeden jediny den bez jedine vrazdy na celem svete. Ani to neni mozne. A tak si slavim denne to moje pokakany stesticko 🙂
Ale muzete si zazpivat treba Máš-li kapičku štěstí – https://www.y­outube.com/wat­ch?v=0FfWKHyJ­k7U

Zdroj: http://www.kalendar-online.cz/jmena-a-svatky/mezinarodni-dny

ivzez

Neslavím žádné mezinárodní dny,
ale některé mi jsou celkem sympatické
(včetně toho dnešního)…