zjentek

Jakým trestním oznámením je oznámení „za pošpinění“?

Monsport, z jehož rukou od nepaměti záhadně mizí nemalé částky, teď hodlá podat jakési trestní oznámení za „pošpinění“.. ;o

Jaké možnosti tr. oznámení (vyjma oznam. pro kř. obvinění či pomluvu) se mu v zákonu nabízejí?

A ještě otázka:

Pokud by mu nějaký Čuně při ústním sporu na ulici poprskalo bílou košili, existuje v takovým případě možnost podat také oznámení pro pošpinění?

@ivzez: Tak třeba zde:

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/480940-po-stopach-majetku-h-systemu-zastavene-pozemky-a-prazdne-ucty.html

Nejlepší odpověď
ivzez

Byl by nějaký odkaz?

Napadá mne poškození dobrého jména…
A po přečtení článku z odkazu to vidím stejně → na poškození dobrého jména,
jednotlivci by mohli podat i trestní oznámení pro pomluvu.

Ovšem:
Můj názor na p. Smetku je nepublikovatelný,
(téměř) totéž si myslím o p. Monsportovi.

Konkurzní správce se má snažit majetek prodat za co možná nejvyšší
cenu a uspokojit pokud možno všechny nároky postižených.
Nejsem si jista, jestli pan Monsport jednal v zájmu poškozených.

Já bych mu poradila žádnou žalobu nepodávat,
mohl by se dočkat „nepříjemného překvapení“.

Dasa200

Nejsem si jistá jak se bránit, sama ted řeším problém, ale myslím že tady na diskusi se to nevyřeší. Zvlášť, když je to komplikované a zamotané jako u mě tak i právník má co dělat. Zatím nevím jak moc mi dokáží pomoci, obrátila jsem se na http://comefle­xoffice.cz/sluz­by/pravni-sluzby a budu doufat, že jsem zvolila dobře. Jestli se Vám osvědčí nějaký právník, dejte vědět.

Mc Merkurion

… nech si reklamu pr někoho jinýho, příště nahlásim …

zjentek

Pokládá samozřejmě zjentek original, žádný klon!

ivzez

Ty klony už snad zmizely…

Mc Merkurion

… smazány stále nebyly a admin nereaguje …