dust8

Jakým druhům jehličnatých stromů na podzim zežloutne a opadává jehličí?

Nejlepší odpověď
annas

Nejstarší jehličí opadává i u jehličnatých stromů, ale stále narůstá nové, takže poznáme jen z okolí stromu.

Máme na zahradě borovice, uklízím opadané hnědé jehličí ze země.

Výjimkou jsou modříny které patří k jehličnanům, ale shodí celý svůj kabát., tedy všechny jehlice.

Další odpovědi
Dochy

Typicky modřín. Ten zná v ČR snad každý…

Edison

To se učí snad v první třídě ZŠ v prvouce, ne?

Edison

To mi připomělo jednu příhodu z jedné nejmenované tram vozovny. Jak známo, listí na kolejích je problém pro smyk/skluz. Tak když v jednom nejmenovaném městě stavěli novou tram vozovnu, zadavatel do zadání mj. napsal, že v rámci zeleně mají být vysázeny jehličnaté stromy, nikoli listnaté. Tak projektant naprojektoval modříny… 😁

Mc Merkurion

… on to udělal správně, dodržel zimní opadání, to jen zadání bylo špatné, copak chudák mohl vědět, že jim jde o to, aby ten spad naopak nebyl ??? aspoň věděl, že ten modřín zastane hravě listnáče …