dust8

Jaký web má nejlepší, či nejrozšířenější nabídku audio knih?

Odpovědi
aliendrone

Audioknihy jsou zpravidla STRAŠNÉ. Nejvíce mě na nich štvou :

  1. Trapné pokusy o dramatizaci. To když přinejmenším latentní buzík či vykleštěnec svůj pisklavý mekot sníží o 1 oktávu a to pak má přestavovat hlas nějakého přes 2m výšky vazouna – záporáka. Děs a bída partyzán, jestli si takhle někdo představuje „dramatizaci“, tak… vlastně u našich dnešních „kumštýřů“ 3+. generace by mě to nemělo překvapovat.
  2. S tím (dramatizace) souvisí i tempo (rychlost ) čtení/přednesu. Je nezřídka TAK zoufale pomalé, že mám tendenci ještě nedořčené slovo za čitatele doříci. Aby to odesjpalo. To máš kolikrát až CHUŤ „vytáhnout papíry“ a projíždět věčně zanedbávané povinnosti papírového tygra, aby ses nějak smysluplně zaměstnal, než se čitatel vyžvejkne.
  3. No a do třetice „cinkající vložky“, kdy ti třeba v jedné kapitole např. mezi změnami odstavců začnou klidně i půl minuty brnkat drnkátka/cingrlátka (obvykle zvolena zcela nevhodná melodie), to asi jako abys pochopil, že dochází ke změně děje/lokace/postav a další pokračování je někde jidne a s jinými postavami. :(

Když jsem šel na jaře do nemocnice na oční operaci, taxemsi prozíravě nějaké audioknihy sosnul (bo jsem věděl, že na nějaký čas uvidím kulový). Zklamání OBROVSKÉ, ony se vydávají zpravidla jen nezajímavé srajdy (beletrie) jednak, druhak ještě za tu bídu chtějí PENÍZE (to jsem kategoricky zavrhl, když jsem nevěděl, do čeho jdu – a udělal jsem MOC DOBŘE [zachránil si tím život], bo by mě asi trefil Joseph, až bych zjistil, ZA CO jsem VYHODIL mergle)! Tudíž jsem něco na zkoušku stáhl z uloz.to , kde je celkem slušné množství audioknih dostupné. Což radím i tobě, pokud nemáš představu do čeho jdeš. :)