Válek Petr

Jaký význam má značka „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“?

Vlastním dodávkové vozidlo o hmotnosti do 3500 kg a za ním tahám přívěs do 3500 kg.

Mohu realizovat jízdu s touto nákladní soupravou ve městě s třemi jízdními pruhy a to v prostředním pruhu, je-li tento pruh označen dopravní značkou „Zákaz vjezdu nákladních automobilů“ s doplňujícím symbolem nejvyšší povolené hmotnosti do 6 t?

Hlasujte v anketě

Odpovědi
Schluker

Ne

Za predpokladu ze jde o vozidlo kategorie N1 – pise se to v technicaku.

Kazatel

Nevím

Záleží na tom, co máš v techničáku za kategorii vozidla, pak si nastuduj, kdy se posuzuje hmotnost vozidla a kdy hmotnost jízdní soupravy, z dodatkové tabulky by to mělo být jasné.

paul1

Ne

Myslím,že ne, celková hmotnost je překročena

Dochy

Ne

Podle:
https://autobi­ble.euro.cz/cel­kova-hmotnost/
Je ten zákaz omezen na vozy a soupravy, jejichž celková maximální povolená hmotnost je nad danou mez. Ty máš povoleno 7t, což je nad 6t limit. Máš smůlu.

Ovšem kdyby tam byl zákaz vjezdu pro vozidla nad 6t (B13), mohl bys projet, protože ta se vztahuje na každé vozidlo zvlášť. Dále by mohl projet i náklaďák s max. hmotností 7t pokud by byl naložen jen na 6t (akt. váha vozidla vč. nákladu – a řidiče 😉 )

Jerome B

Ahoj,

Jste podnikatel nebo žena? Potřebuješ půjčku? Máte zájem o získání jakéhokoli typu půjčky? nebo jste ve finančním chaosu nebo potřebujete finanční prostředky na zahájení vlastního podnikání? Potřebujete půjčku, abyste vyrovnali svůj dluh nebo splatili své účty a začali pěkně podnikat? Máte nízké kreditní skóre a je pro vás obtížné získat půjčku od místních bank/jiných finančních institucí? , kontaktujte nás prostřednictvím firemního e-mailu na adrese: jeromeburchael91@gmail.com

Kontakt přes Whatsapp: +12149748303
Pozdravy