briketka10

Jaký význam má slovo ichtyl ??

včera ho použila barnajka ve své gratulaci bolakovi..
v jedné staré odpovědi jeho význam uveden není..

Nejlepší odpověď
anonym

Ichtyl je výraz pro podivína. Člověka s neočekávaným chováním a vzezřením. Chování je hraniční s psychiatrickou diagnózou nebo některé diagnózy splňuje – obsese, paranoia a tak dále.
Doplňuji:
Ještě v pravěku existoval ichtylosaurur – ryboještěr. A ichtyologie je nauka o rybách. 🙂

Další odpovědi
annas

Briketko, máš pravdu, u některých dotazů je vysvětlení nepřesné.

Ale našla jsem jeden odkaz od hanulky:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cis­loclanku=2004030401

Jinak ve SNČ je výraz uvedený jako nadávka, hloupý člověk. Snad nebude opět někomu vadit, když doplním, že se uvádí vztah k řeckému ichtos = ryba. Lze domyslet, proč to tak je.

led

„podivín, člověk s neočekávaným chováním a vzezřením, chování je hraniční s psychiatrickou diagnózou nebo některé diagnózy splňuje – obsese, paranoia atd.“
článok:
Pozor na ichtyly!

  1. časť http://www.dfens-cz.com/view.php?cis­loclanku=2004030401
  2. časť http://www.dfens-cz.com/view.php?cis­loclanku=2004032102

Damiana

Podle mne takový neškodný blázen, podivín.
Ale zaujalo mne, že inchyologie je nauka o rybářství – je jasné, že pak se osobě řekne ichtyolog, ale ten ichtyl se u rybáře dřepícího hodiny u vody a číhajícího na mrsknutí rybím ocasem, přímo nabízí.
Vezmi si to takhle: Nemajetný chlap chytí zlatou rybu. „Mluví“(!!!!) s ní, jejím „kecům“ ještě uvěří a nakonec jí pustí!!! No není to ichtyl?! 🙂

Tady máš odkaz – Btw – je tam i Barnajčino vysvětlení 🙂
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-co-nebo-kdo-je-to-y-ichtyl

Doplňuji:
Opr. Nauka o rybách http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ichty­ologie

Philipww33

Rychlý způsob, jak získat zpět svého milence, bývalého manžela nebo bývalou manželku s jinou dámou, miloval jsem ho celý život, v roce 2021 jsem narazil na svědectví, jak Dr Sacre pomohl muži přivést zpět jeho bývalou manželku, kontaktoval jsem Dr Sacre, Dal mi tu nejlepší radu ohledně vztahu a také seslal kouzlo pro já to bylo 3. února 2021 během 24 hodin byl zpět, dnes jsme šťastně manželé s naším krásným synem, snažte se a bojujte, abyste je získali zpět, pokud je někdy milujete, není chyba, kontaktujte Dr Sacre pro pomoc WhatsApp +2349076034359 nebo e-mailovou adresu sacretempleofpower@gmail.com, ujišťuji vás, že se stane mužem nebo ženou, o kterých sníte každý den
paní Stefanie Wilhelmová

briketka10

Damianko děkuji ti za odkaz, ale u mosojova příspěvku jsem ale vážně, vážně hódně pobavila, že by mastička na bolaka :D
http://diskuse­.doktorka.cz/mam-neco-zadku/

Damiana

Hh, super! 🙂

led

Damiana, „Podle mne takový neškodný blázen, podivín.“ kiežby to bola pravda :) ale žiaľ nie je :(

briketka10

tak u té 1. fáze jsem málem spadla se sedačky – líheň malých ichtylků je základní škola to je strašný, ale je to tak..znám takový případy ze školy :D

briketka10

www.odpovedi.cz/o­tazky/co-znamena-slovo-nebo-nazev-ichtyl
nevím jestli se mi to povedlo okopírovat dobře já našla tuto starou na Googlu..

led

to je strašné, nič nového pod slnkom… ešte aj otázky sa tu opakujú… :)