Bronzový

Jaký typ střešní krytiny byste mi mohli s klidným svědomím doporučit?

Obvyklý (Bramac) nebo hliník nebo jinou?
Beru v potaz trvanlivost, stejnobarevnost, doplňky, cenu, atd
Plánuju, aby vydržela "bez údržby" cca 30 let. Pak už se budou staratnoví majitelé.
Dík za názory.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Co se týká trvanlivosti a stálého vzhledu, moc se mi líbí polévané střešní tašky (vypalované). Znám baráky, na kterých jsou už od dob první republiky a pořád jako nové. Nevím ale, jestli jsou ty dnešní stejně kvalitní.

Další odpovědi:

Pokročilý

Kdybych si stavěl já barák, tak použiji těžkou pálenou krytinu. Sice je těžká a prvky krovu by museli být malinko větší, ale pak nehrozí, že by při větším větříku uletěla, což plech rád dělá, ten je u mě naprosto na nic. A navíc více toho vydrží.

Stříbrný

Betonová, Best, Besk,Bramac. Jen 1x za 15 let ostříkat tlakem stranu, kde se dělá mech.

Diskuze k otázce

Stříbrný

cukrar

Pane Keplere, můžete dát odkaz na střechy z první repupbliky, kde jsou polévané střešní tašky?
Nebo jste jen myslel, že se Vám líbí polévané střešní tašky?
Děkuji

Zlatý

Kepler

To jako mám dát adresy domů, kde jsem je viděl? Jen v okolí mého bydliště je jich dost a dost, převážně v menších obcích. Takové střešní tašky se mi líbí, protože jsou pěkné i po mnoha letech. Neexistuje, aby se na nich uchytil mech apod.

Stříbrný

cukrar

můžete dát GPS místa, jen mi je divné, že za první republiky se dělali polévané tašky. Já to nepamatuji a neviděl jsem je.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 1282
Zlatý mosoj 981
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 468
Zlatý Kepler 444
Stříbrný cukrar 386
Zlatý annas 316
Zlatý marci1 287
Zlatý Hlada 285
Stříbrný elektrikář 247

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.