Avatar uživatele
nyjono

Jaký typ střešní krytiny byste mi mohli s klidným svědomím doporučit?

Obvyklý (Bramac) nebo hliník nebo jinou?
Beru v potaz trvanlivost, stejnobarevnost, doplňky, cenu, atd
Plánuju, aby vydržela „bez údržby“ cca 30 let. Pak už se budou staratnoví majitelé.
Dík za názory.

Zajímavá 0 před 1853 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Co se týká trvanlivosti a stálého vzhledu, moc se mi líbí polévané střešní tašky (vypalované). Znám baráky, na kterých jsou už od dob první republiky a pořád jako nové. Nevím ale, jestli jsou ty dnešní stejně kvalitní.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Usoman

Kdybych si stavěl já barák, tak použiji těžkou pálenou krytinu. Sice je těžká a prvky krovu by museli být malinko větší, ale pak nehrozí, že by při větším větříku uletěla, což plech rád dělá, ten je u mě naprosto na nic. A navíc více toho vydrží.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
cukrar

Betonová, Best, Besk,Bramac. Jen 1× za 15 let ostříkat tlakem stranu, kde se dělá mech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cukrar

Pane Keplere, můžete dát odkaz na střechy z první repupbliky, kde jsou polévané střešní tašky?
Nebo jste jen myslel, že se Vám líbí polévané střešní tašky?
Děkuji

před 1852 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

To jako mám dát adresy domů, kde jsem je viděl? Jen v okolí mého bydliště je jich dost a dost, převážně v menších obcích. Takové střešní tašky se mi líbí, protože jsou pěkné i po mnoha letech. Neexistuje, aby se na nich uchytil mech apod.

před 1852 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cukrar

můžete dát GPS místa, jen mi je divné, že za první republiky se dělali polévané tašky. Já to nepamatuji a neviděl jsem je.

před 1851 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
nyjono

http://www.stresni-krytiny-srovnani.cz/

před 1853 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek