Hawajka

Jaký stát je nejméně věřící?

A jaký naopak nejvíc?
Doplňuji:
Prý je i málo věřící česko. Proč? Souvisí to z historii?

Nejlepší odpověď
annas

Pozor – je rozdíl mezi zájmeny – jaký stát – chudý, malý, velký.
Který stát – konkrétní název.

Projděte si odkaz – data jsou z r. 2012

„Největší podíl věřících na národní populaci vykazuje západoafrická Ghana, kde se za zbožné označilo 96 procent obyvatelstva.
Za věřící se v anketě prohlásilo 93 procent obyvatelstva Nigérie a 92 procent Arménie.“

„Největší podíl osob, které se označily za vyslovené ateisty, má Čína se 47 procenty, následována Japonskem s 31 procenty, Českou republikou se 30 a Francií s 29 procenty. V Rakousku se za přesvědčené ateisty prohlásilo deset procent respondentů příslušného průzkumu, kterého se zúčastnilo přes 50.000 lidí z 57 zemí“

http://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/nejvice-vericich-je-v-ghane-cesi-jsou-treti-mezi-ateisty-20121228.html

http://www.ces­katelevize.cz/ct24/sve­t/209051-cesko-je-treti-nejateistictejsi-zeme-na-svete/

Doplňuji:
K doplnění otázky. Zkuste se zamyslet sama, čím to může být.

Podívejte se do odkazu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vite-ze-cesko-je-3-nejmene-verici-stat-na-svete-na-to-muzem-byt-hrdi-uprimne-mi-prijde-vic-uveritelne-star-wars

více diskuse

Další odpovědi
ivzez

Hawajko, proč o formulaci trochu nepřemýšlíš?

Přece žádný.
Žádný stát nevěří, věří jenom lidé.

suaeda

Proč se v Čechách moc nevěří? A naopak proč třeba na Moravě nebo i na Slovensku i mPolsku je daleko větší procento věřících?
Důvodů může být více:

  1. Češi jsou obecně více uzavřenější, nedůvěřují a vlastně celkově moc ničemu nevěří (platí nejenom o náboženství ale nyní třeba i na politické strany)
  2. Jan Hus – je to stále tak nějak v nás, ač je to již 600 let stará historie. Není to způsobeno 40 let bývalého režimu. Osobně jsem znal hodně Moraváků, kteří věřili i za totality.

Nehnul s tím moc Vatikán a nehne s tím moc ani radikální náboženství – Islám.

mokrygorky

Nejvíc bude podle mě Izrael nebo Vatikán. Hehe
Nejméně:
http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-zajimavosti/93466/ce­si-jsou-sestym-nejmene-vericim-narodem-sveta.html
Doplňuji:
aha, tak Izrael tam je 19. To jsem netušil.