Lgee

Jaký stát je nejméně svobodný?

Nejlepší odpověď
annas

Jaký stát?: Zřejmě to bude asijský.

Záleží samozřejmě na úhlu pohledu, co považujete za svobodu, tedy v které oblasti.

Který stát? Třeba internetová nesvoboda – Vietnam, Čína.

Další odpovědi
Drap

Musíš mít kritéria na posouzení a objektivně to musí někdo zhodnotit. Hodnocení novinářů, popřípadě odborníků z USA nemá žádnou váhu.

Edison

Ten, který NEEXISTUJE. Ale správná otázka je, který stát má nejnesvobodnější občany?
Zřejmě je to KLDR.

Rokio

Severní Korea.

ivzez

Přece nejméně svobodný. Chcete-li nesvobodný.

A až se zeptáte konkrétně, přidejte i nějaká kritéria.

Ametyst

Edisone, KLDR má na rozdíl od zemí EU propagandu zadarmo. Zato my koncesionářské poplatky veřejnoprávní TV musíme platit. 🙂

Edison

Co má cena propagandy společného s (ne)svobodou?

Ametyst

Bez propagandy se občané nejspíš učí myslet sami: tomu se říká svoboda.

Edison

A co to má společného s CENOU???!!!

Lgee

Zkus hádat

Lgee

Co asi?

annas

Názory se liší. Uvádí se i Vietnam. Jenže tazatel se nepal na klterý stát, ale jaký?

Rokio

annas: Tazatel se spletl. Myslel který. Já také dělám chyby z nepozornosti.

ivzez

Že by „prestižní“ OA vyučovala i jasnovidectví?

Rokio, nevíš, co tazatel mínil, takže jsi měl na otázky odpovědět podle toho, jak byla položena.

Rokio

ivzez: Promiň. Příště si dám pozor.

annas

Rokio,

domnívám se, že nemáte pravdu. Není sám, kdo nerozlišuje rozdíl mezi tázacími zájmeny jaký a který.

Jenže v dodatku neuvedl příklad, takže jsem zájmeno neopravila, myšlenky opravdu číst neumím.

Nedávno někde v diskuzi napsal, že gramatiku neřeší. Takže určitě nejde o „přepsání“

Několikrát jsem mu psala, aby se zamyslel nad formulací svých otázek. Téměř každou jeho otázku je třeba opravovat.

Každý se může zmýlit, ale pokud je to pravidelně, na upozornění nereaguje. Má to smysl řešit?

Rokio

annas: Omlouvám se. Máš pravdu.

Edison

Bravo!! Taky odpovídám na to, na co se tazatel ptá (většinou), ale nikdy ne na to, na so si MYSLÍ, že se ptá, nebo na to, co chce vědět. Mnohdy si nad formulacemi otázek lámu hlavu, co tím chtěl autor říci. A taky to mnohdy vzdávám.

annas

U některých je to tak.