petraartep

Jaký přesný význam má české příloví : Kde rodina v rozbroji , tam je zlato na hnoji ???

Nejlepší odpověď
annas

Dá se brát různě.

Skutečné zlato, které bylo a je i dnes symbolem bohatství, nezajistí štěstí, klid, pohodu v rodině, protože zpravdila k němu dochází k různým neshodám v rodině.

Takže bych to brala symbolicky. Když není pomyslné zlato, to nejcennější, v srdci, v rodině, nepanuje v ní klid, pohoda, nejsou lidé šťastní.. Takže bohatým je ten, kdo je šťastný a má zlato ve svém srdci.

.

Další odpovědi
anonym

Rodinné rozepře mají za následek (jen) majetkové (finanční) ztráty.