lucinka2001

Jaký předmět podnikání má městský úřad?

Dobrý den, nemohu dohledat, jaký předmět podnikání má městský úřad. Nevíte někdo? a nebo kde to mohu dohledat?

Odpovědi
Edison

Městský úřad podniká??? Od kdy?

Zvidatel

Je to městský ÚŘAD. Spadající do státní správy, veřejná organizační jednotka.
Státní aparát, žádné podnikání.

JájsemRaibek

Edisona a Zvidatele trochu uvedu v omyl, jelikož i Měst. úřad může podnikat. Např. nákup a prodej, hostinská činnost apod..
Je to z toho důvodu, že obecní, ale i městské úřady mohou pořádat veřejné akce – plesy, poutě apod..
Ovšem na druhou stranu musím dodat, že toto není jejich hlavní činnost.

anonym

Předmět podnikání se odvíjí (překvapivě) od toho, v čem se podniká.

Pokud městský úřad provozuje restauraci, předmětem podnikání je pohostinství.
Pokud vyrábí a zpracovává skolo, předmětem je výroba a zpracování skla.
A tak dále a dále a dále.

kelley

MÚ je státní instiuce, tudíž nepodniká ale vykonává správu státních/místních záležitostí.