Jaký používáte česnek do jídla, bílý z Číny nebo modrý paličák?

Nejlepší odpověď
iceT

cesnek v jidle moc nemusim,ale kdyz tam musi byt tak ten co s dostane v obchode,kdyz nemam,tak granulovany.

Další odpovědi
vagra

Přestože česnek patří mezi mé nejoblíbenější zeleniny/?/,nikdy jsem se nezajímal o jaký druh jde.
Je bílý s velkými stroužky a urodil se na zahrádce mé dcery.Pro mě,tedy bílý z Moravy. :D

dagry

Tak já jsem teda hodně česneková a používám ten, který je momentálně k dostání v obchodě, protože zahrádku nevlastním. Ale vždycky si vybírám tvrdé paličky s velkými stroužky.

Arni

Já zas vybírám v obchodě spíš takový už popraskaný. Jde lépe loupat. Fakt je že tzv. modrý je lepší, ale koukám spíš po ceně. Čeneku máme velkou spotřebu. Jak s oblibou říkám, krom piškotu ho dávám snad všeho. Špetka česneku totiž zvýrazní chuť jídla a přitom tam nemusí být vůbec cítit. Dávám ho kousek do svíčkové, rajské a pod. Zkuste to. Jen nesmí přebít chuť jídla.
A figl na lopání znáte ? Stroužek silně stisknout buď dlaní nebo širší plochou nože a pak jen vyklouzne ze slupky.

verka

Letos jsem koupila česnek od soukromnice, se stopkama, krásnej tvrdej, vynikající chuť a s tím, co jsem kupovala v obchodech se to nedá srovnat.

dannero

používám bílý z Číny, přestože jeho aroma nestojí za nic a rychle se kazí, ale bohužel u nás jiný nemají.