klob1

Jaký použít průřez vodiče na USB propojení?

Potřebuji si postavit USB kabel. Nějaké mám koupené, ale jsou krátké na mé použití a s propojování na prodloužení je moc spojů.
Po hledání jsou uvedené všude dva průřezy vodičev jednom kabelu, jistě nabíjení silný a datový slabší. Jenže já nic nebudu nabíjet, obě zařízení mají napájení USB kabelu (hud. nástroje a NTB). Takže myslím, že by stačil slabší průřez vodiče a použít stejně slabé všechny 4 vodiče.
Zkoušel jsem koupené dva USB kabely 3+5m a funguje to. Já potřebuji min 8m nebo mohu i 10m je mít. Jenže nechci pomocí těch dvou mít zbytečně 4 spoje, mohlo by docházet k rušení a možná lépe mít jeden celý kabel. Už kvůli přechodům.
A měl jsem představu použít Helukabel nebo Liycy, prostě flexibilní stíněný kabel. Jaký průřez použít? Myslím mohl by být 2*0,25mm na všechny čtyři vodiče? Děkuji za názory a popř zkušenosti.

A bude použit pro přenos MIDI dat, které už nemá 5kolík, ale USB.
potřebuji jen vědět průřez vodiče, jestli mi bude stačit 0,25 nebo 0,34. Nic jiného. A jestli mohou být všechny průřezy stejné, čili napájecí také menší, když s ním nic nebudu nabíjet. Jinak je mám dojem 1,5mm nabíjecí. Defakto mi jen poběží data v midi nástroje do Notebooku. A obě strany mají své napájení. Běžně připojuji na USB 2.0 i na USB3.0. u NTB. Běhá to i na USB 1.0 na jiném počítači, ale to neřeším. Ten silnější je, protože využívají třeba nabíjení mobilů, nebo nějakých jiných spotřebičů a zařízení, kde je potřeba větší proud, když je třeba úplně zařízení vybité a tím pádem větší odběr v začátku.

datový průřez je 0,127mm2 a napájecí 0,322mm2, ale to záleží i projaký účel má být kabel. jinak se to uvádí i v AWG. Takže kabel 30V v pohodě.

Odpovědi
Edison

U délky na 5m nepočítej s nějakou spolehlivostí, 5m je garantovaných normou pro USB. 1,5mm2 na napájení? Tos viděl kde? Jinak na týhle dýlce určitě co nesilnější. Jak je twistovat těžko říct, bo jeden pár je mínus – TXD a druhý mínus – RXD. Určitě stíněný, a to tak, že dobře, a na oba konce ještě ferity. Já bych to nevyráběl a raději kouknul po něčem na trhu. Moje osobní zkušenost je ta, že takový ty tenký nemusej chodit ani na půl metru.

autacek

Kup si dva pětimetrové kabely a vyzkoušej, zda-li to funguje. Výsledná ztráta bude menší, než když to budeš bastlit doma na koleně. Teda ne že bys nemohl dosáhnout samovýrobou lepších výsledků, ale když se tak ptáš, tak předpokládám, že se slaboproudem, pájením, atd., žádné valné zkušenosti nemáš, tak že asi tak.