Domcaz

Mám F koaxiální kabel, jaké jsou potřeba konektory pro připojení TV a antény?

Zdravím,

Omylem jsem koupil 10m f koax kabelu, jaké potřebuju koaxiální konektory, abych propojil TV s anténní zásuvkou?

Předem děkuji za pomoc

Nejlepší odpověď
Arne1

To co píšeš je trochu nesmyslné. Koaxiální kabel nemá žádný „typ F“. „F“ je typ konektoru, převážně se používá pro propojení satelitních antén a satelitních přijímačů. Může se ale vyskytnout i u domovních rozvodů STA.
Vypadá asi takto (obal má vnitřní závit, střed je přímo měděný vodič kabelu)

https://www.al­za.cz/koaxial­ni-kabel-10m-konektory-f-d241751.htm

TV přijímače a běžné zásuvky rozvodů STA používají konektory IEC,
ty vypadají takto:

http://www.al­tronik.cz/kate­gorie/kabely-a-konektory/konektory-redukce/iec-konektory/

Mezi IEC a F konektory se dají koupit přechodky.

Pokud jde o montáž konektorů na koaxiální kabel, tak u IEC typu vřele doporučuji si raději připlatit a koupit kabel s namontovanými a zalisovanými konektory; ručně montované po nějaké době vykazují špatné kontakty.

Další odpovědi
Jiří Bohumil

Arne 1 Ti dal přesnou odpověď.
Pouze u F konektorů, pokud by jsi je někdy použil, je důležité při jejich nákupu definovat na jaký průměr „koaxu“ mají být. To je dosti podstatné s ohledem na jejich montáž.
Vzhledem k tomu, že se ptáš konkrétně na propojení TV a ant. zásuvky, budou oba IEC a jeden „samice“ a jeden „samec“. P.S. Nejde o sex.:-)))

autacek

K již uvedenému pouze doplním, že finančně je podstatně výhodnější koupit si již hotový televizní koax, než to řešit redukcemi.