sona

Co to je kabel syky?

Jdu na prac. pohovor k firmě zabívající se MaR.
Měla bych něco vědět o kabelech. Kde sehnat základní rychlé informace?

Nejlepší odpověď
hem

SYKY je typ konstrukce telekomunikačního kabelu. Kabely jsou často vybaveny několika druhy izolací (elektrická izolace, ochrana před vlivem prostředí) a stínění (zamezení rušení signálu mezi jednotlivými žilami kabelu nebo z okolí). Žíly jsou ve většině případů vyrobeny z mědi a mohou mít různý průměr.

J – instalační kabel
S – sdělovací kabel vnitřní
K – kabel
T – sdělovací kabel místní
ST – elektrostatické stínění
F,FL – elektrostatické stínění
LG – polohová výstavba
BD – skupinová výstavba
NC – nekorodující kouřové plyny
Y – PVC izolace žil, PVC plášť
E – izolace žil z plného PE
H – FRNC plášť
EP – izolace žil z napěněného PE
C – měděné jádro

Zdroj: http://www.ka­belovna.cz/in­dex.php?call=preh­led

Další odpovědi
honza19hk

ZDE TO MÁTE:

pozn. pozor na rozdíl kabelů CYKY a SYKY

Kabel typu SYKY 6 párů CAT 3 drát 0,5mm Barva vodičů: bílá-modrá, bílá-oranžová, bílo-zelená, bílo-hnědá, bílo-šedá, červená-modrá. Barva pláště bíla. jedná se o telefonní kabel pro vnitřní vedení do 80 V a 0.7 A většinou v něm bývá zapleteno ocelové lanko z důvodu vyšší penosti v tahu a prověsu. výhradně pro vnitřní použití
propojování telefonních linek
přenos signálu v budovách
volitelné počty prvků ( párů ): 2×2, 3×2, 4×2
Kabel se používá pro propojování vnitřních částí přístrojů a zařízení, pro sdělovací a zabezpečovací techniku k přenosu signálu
SYKY, SYKFY – …x2×0,5 (x3×0,5)
Použití
nízkofrekvenční rozvody ve sdělovací technice
přenos signálů a naměřených hodnot
uložení na nebo pod omítku
uložení v suchém nebo vlhkém prostředí
Značení
S – sdělovací kabel vnitřní
Y – PVC izolace žil
K – kabel
F – elektrostatické stínění
Y – PVC plášt
Specifikace
ČSN IEC 189?2
Konstrukce:
jádro – plný holý Cu vodič 0,5 mm
izolace žíly ? PVC
přenosový prvek – dvě stočené žíly (pár)
tři stočené žíly (trojice)
duše – koncentricky nebo skupinově stočené prvky
obvodová izolace
příložný CuSn drát 0,4 mm
stínění – termoplastická pokovená páska
plášť – PVC, bílý
Provozní podmínky:
Přípustné teploty pro pokládku a montáž: –5 °C – +50 °C
Provozní a skladovací teploty: –30 °C – +70 °C
Nejmenší dovolený poloměr ohybu: 10D
Životnost kabelů min.: 30 let
D – průměr kabelu nad pláštěm

SYKY
Kabel je určen pro propojení sdělovacích
nebo signálních obvodů uvnitř budov.
Může být použit i k propojení signalizačních
a pod. sítí ve strojích a zařízeních za
předpokladu, že nebude namáhán ohyby,
chvěním, otřesy a pod. NO DOUFÁM ŽE VÁM TO BUDE STAČIT KDYŽ NĚCO BUDETE POTŘEBOVAT NAPIŠTE

JIMIJIMI

Dobrý den,

dobré popisy jsou na stránce www.vabo-elektro.cz. Bývá to tak, že většinou každých 14dní tam někdo přidává článek s problematikou. Nedávno to předělali a začínají znovu. Já osobně jsem tam volal a ptal jsem se jich na jističe, protože jsem neveděl co a jak a velice ochotně mě pomohli. Zkusil bych to tam…