Gus_Fring

Který národ je Čechům nejbližší?

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Němci

Mně jsou nejbližší Němci, protože oba moji rodiče jsou rodilí Němci z Moravy.

Další odpovědi
Filip84

Němci

Čechům, překvapivě, Němci, a „paradoxně“ ti z Říše, nikoli z Rakous. Všimni si, že se také Češi s Němci dost porovnávají.

Češi (nikoli Moravané, Slezané) jsou, mentalitou blíže západu než východu. Byť je to, no, pořád jsme divoký východ, i v tomto. 🙂

Rocker

Slováci

Slováci,spoustu let jsme měli společný stát,máme podobnou řeč a podobné zvyky.

Kelt

Někdo jiný / jiná odpověď

To je těžké rozhodnout. Z hlediska historie, cestování, obchodování a pod. Například na kolejích jsme se kamarádili se studenty z KLDR, NDR, a jiných zemích. Ovšem byla jiná doba a my jsme byli mladí. Já mám rád Iry, Finy, Francouze, a jiné národy, protože se s nimi domluvím. Ale nemohu mluvit za sebe.

Dvorní šašek

Rakušani

Historicky s Rakouskem, bohužel 40 let trvající totalita nás oddělila, čímž se vztahy vzdálily.

ivo xxx

Slováci

paul1

Slováci

hybernia

Někdo jiný / jiná odpověď

EKSOT123

Slováci

Rakušani dříve, dnes asi Němci. Ačkoliv je to trochu jednostranné. Svého času to byli také Rumuni, například bychom bez jejich pomoci prakticky téměř nemohli mluvit o Československu, protože Slovensko by bylo Maďarské. Mě osobně jsou sympatičtí hlavně Poláci, kvůli křesťanství, zásluhami proti nájezdům Turků a k pádu komunismu. Samozřejmě také Ukrajinci a Rusové. Ale dnes nevím, co třeba Hotentoti?

zjentek

Někdo jiný / jiná odpověď

Nevím jak Čechům, ale mně jsou blízký duševně krásní lidé a je jedno, kde se vyskytují a proč.

xiperio

Slováci

Amálie......

Poláci

Slováci a Poláci

Lgee

Slováci

Mirek Darvas

Slováci

anonym :D

Slováci

CL

Poláci

Robo Rehák

Slováci

katka_22

Slováci

.

Porkman

Slováci

Filip84

„Rakušané“ nejsou národ, to se vytvořilo uměle, protože se uměle vytvořila Rakouská republika. Jinak byl, vždycky, německý Rakušan, rakouský Němec, český Rakušan, moravský Rakušan, moravský Němec etc.

Pepa25

Pokud se sami Rakušané (nebo minimálně jejich drtivá většina) nepovažuje za Němce, tak je ani my za ně považovat nemůžeme …

Gus_Fring

Rakouské vévodství existovalo už od 12. století.

Gus_Fring

Ale když nad tím přemýšlím, tak máš vlastně pravdu. To, že existovalo tohle vévodství a následovali nějaké státy, které nesly název Rakouska, nevylučuje tvou myšlenku. Bylo spousta dalších útvarů v Svaté říši, které ačkoliv se jmenovaly jinak, tak to byly Němci.