dust8

Jaký máte recept či postup na vajíčkovou či tuňákovou pomazánku?

Nejlepší odpověď
yuko

Ja si s tim nedelam hlavu. Koupim tunaka v konzerve, hodim do misky, bez oleje ci vody, pridam jen nakrajenou cerstvou chilli papricku, par listku bazalky, kterou mam za oknem a par cernych oliv. Nejlepe jen tak nebo s troskou lehke majonezy ci jogurtem a k tomu knekkebrød.
Vajickovou pomazanku jsem nemela, ani nepamatuji. Staci mi jednou za cas vajicko natvrdo nakrajene na chleb s maslem. To spis pro takovou nostalgii. Ale zase by stacilo uvarit vajicka natvrdo, rozmackat a pridat treba nakrajenou pazitku nebo sunku, asi podle toho, co mate doma.

Další odpovědi
paul1

https://www.to­precepty.cz/re­cept/11747-vajickova-pomazanka-s-pazitkou/

Kepler

Dělám rybičkovou pomazánku všelijak, vždycky je to improvizace:

  • sardinky i s olejem nebo uzená makrela
  • mazací měkký sýr
  • cibule na kostičky
  • nasekaná natvrdo uvařená vejce (ale přiměřeně a bez skořápek)
  • mletý pepř nebo feferonky
  • trochu hořčice
  • nasekaná pažitka

Někdy dávám pomazánkové máslo místo sýra. Fšecko rozšmelcuju vidličkou. Vajíčkovou nedělám, ale v podstatě to může být podobný postup, ale bez rybiček, za to více vajíček. Taky se může použít majonéza.

da ny

Do té tuňákové a vajíčkové (yuko) přidávám někdy též cibul, sýr. máslo, majolku) nebo či i plnotučnou hořčici
http://www.spek­trumzdravi.cz/va­jickova-pomazanka-10x-jinak
Ryí pomazánku již léta dělám s mazacím, taveným sýrem (jako Kepler),
ale již bez vajec. S trochou másla utřu cibuli a sýr, přidám sardinky ve vl. šťávě,
hořčici, trochu sardelové pasty, hořčici a trochu majonézy nebo tatarské omáčky.