Anikitos

Jaký máte pohled na nadávání?

Četl jsem, že lidé, co častěji klejí, jsou upřímnější a taky že když si člověk ponadává, tak se pak rychleji uklidní.

Na druhou stranu mě štvou ty dnešní děcka, co pořád mluví sprostě (prostě i školáci, kterým je míň než deset, po sobě pokřikují taková slova, že ani já se je neodvážím vyslovit – a když už tak alespoň ne na veřejnosti).

Nejlepší odpověď
RyuzakiKate

Čím jsem starší, tím víc mi to vadí :)
Používám výjimečně, když jsem fakt vytočená, a jen, když jsem sama, protože by mi to přišlo jako ostuda. Som slušná o:)

Další odpovědi
gecco

Nadávání nelze směšovat s používáním slov… Slovník se mění.
😉
Lidé, kteří častěji klejí, nemusí nutně být upřímnější – jen jsou bezprostřednější (což může být způsobeno i horší sebekontrolou).
___
Jo – někdy nadávání pomůže dotyčnému získat sebekontrolu…
Ne – někdy nadávky dotyčného ´self´vyprovokují…
___
Nemám rád lidi, kteří nadbytečně používají silná slova.
Na druhou stranu – lidi, kteří používají silná gesta, mám rád ještě méně…
😉

Kepler

Peprná slova používám snad jenom doma, např. když se mi něco ku*evsky nedaří. Zvažuju, že se naučím něco od Maďarů, ty jejich nadávky jsou takové libozvučné a dýl vydrží. Je to perfektní přetlakový ventil.

bububabu

To je pravda, také mě mrazí když slyším ty dnešní děcka mluvit. I starý dlaždič v hospodě 3 cenové skupině by se zastyděl.
Některý jsou opravdu malé monstra nikoliv děti dokonce mluví otevřeně o tom jak se sebeukájejí a o bytí zvířat atd. málem jsem omdlela když jsem je slyšela mluvit pod oknem! (děti do 4 třídy)
Mluví o tom že jsou šťastní že žijí v dnešní době kdy si mohou vybrat jestli budou na kluky nebo na holky!
Tahle generace jednou ještě vyvolá válku…vždyť ani neznají základy respektu k dospělým natož sami k sobě!
Ale čí je to vina?Jenom a jenom dospělých kteří je neumí vychovávat a školy které jim nedají žádnou mravní výchovu a podporu!
Například v Japonsku se už děti od první třídy učí ve škole jak se mají správně chovat k dospělým i sami k sobě a vůbec obecně ke světu.

ivzez

Pozor na záměnu upřímnosti s bezohledností!
Některým lidem se to plete.

Myslíte, že upřímný člověk, který nekleje, je méně upřímný,
než člověk, který kleje bez ohledu na to, kdo jej právě slyší?