Avatar uživatele
Anikitos

Jaký máte pohled na nadávání?

Četl jsem, že lidé, co častěji klejí, jsou upřímnější a taky že když si člověk ponadává, tak se pak rychleji uklidní.

Na druhou stranu mě štvou ty dnešní děcka, co pořád mluví sprostě (prostě i školáci, kterým je míň než deset, po sobě pokřikují taková slova, že ani já se je neodvážím vyslovit – a když už tak alespoň ne na veřejnosti).

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, redy, bububabu, gecco před 2585 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
RyuzakiKate

Čím jsem starší, tím víc mi to vadí :)
Používám výjimečně, když jsem fakt vytočená, a jen, když jsem sama, protože by mi to přišlo jako ostuda. Som slušná o:)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Nadávání nelze směšovat s používáním slov… Slovník se mění.
😉
Lidé, kteří častěji klejí, nemusí nutně být upřímnější – jen jsou bezprostřednější (což může být způsobeno i horší sebekontrolou).
___
Jo – někdy nadávání pomůže dotyčnému získat sebekontrolu…
Ne – někdy nadávky dotyčného ´self´vyprovokují…
___
Nemám rád lidi, kteří nadbytečně používají silná slova.
Na druhou stranu – lidi, kteří používají silná gesta, mám rád ještě méně…
😉

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?redy Nahlásit


Avatar uživatele
Kepler

Peprná slova používám snad jenom doma, např. když se mi něco ku*evsky nedaří. Zvažuju, že se naučím něco od Maďarů, ty jejich nadávky jsou takové libozvučné a dýl vydrží. Je to perfektní přetlakový ventil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bububabu

To je pravda, také mě mrazí když slyším ty dnešní děcka mluvit. I starý dlaždič v hospodě 3 cenové skupině by se zastyděl.
Některý jsou opravdu malé monstra nikoliv děti dokonce mluví otevřeně o tom jak se sebeukájejí a o bytí zvířat atd. málem jsem omdlela když jsem je slyšela mluvit pod oknem! (děti do 4 třídy)
Mluví o tom že jsou šťastní že žijí v dnešní době kdy si mohou vybrat jestli budou na kluky nebo na holky!
Tahle generace jednou ještě vyvolá válku…vždyť ani neznají základy respektu k dospělým natož sami k sobě!
Ale čí je to vina?Jenom a jenom dospělých kteří je neumí vychovávat a školy které jim nedají žádnou mravní výchovu a podporu!
Například v Japonsku se už děti od první třídy učí ve škole jak se mají správně chovat k dospělým i sami k sobě a vůbec obecně ke světu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Pozor na záměnu upřímnosti s bezohledností!
Některým lidem se to plete.

Myslíte, že upřímný člověk, který nekleje, je méně upřímný,
než člověk, který kleje bez ohledu na to, kdo jej právě slyší?

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek