bauerlukin

Jaký máte názor na volnou energii? Existuje podle vás, nebo ne?

Nejlepší odpověď
Disraeli

Ano i ne. Volná energie je označení pro víc věcí. Záleží, co máš na mysli… tipuji, že tu „záhadnou“ elektřinu tvořenou z „ničeho“ (záhadného dosud neobjeveného pole, éteru nebo podobných věcí) a taky přenášenou volně, „vzduchem“.

Pokud pod volnou energií myslíš takovou, která by byla nevyčerpatelná nebo tedy generovala z něčeho, co se nevyčerpává (nemusí to být vyloženě perpetuum mobile) nebo je to něco, co tu energii prostě produkuje jinak než doposud známe (třeba bez spotřeby paliva), ze speciálního zdroje, elektrická energie pro všechny ZDARMA a přenášená bezdrátově díky elektro/magnetismu, tak ZATÍM takovou nemáme (tedy zatím máme částečně bezdrátovou elektřinu v malém, ale to je zatím " o ničem"). Ale jistojistě bude. Zastáncem toho byl i Tesla a on o tom ani nepochyboval, ale vyloženě tvrdil, že je to možné (jen si vyhledej Teslovu věž, jeho názory na volnou energii a podobné). Když to tvrdil někdo jako on, je velmi nepravděpodobné, že by tomu tak nebylo a nemohlo to existovat. Jeden z nejgeniálnějších lidí historie. Ani dnes nežije nikdo, kdo by byl chytřejší, kdo by ho překonal nebo že by se za těch cca 100 let překonaly Teslovy myšlenky nebo že by fyzika (v tomto ohledu) nějak výrazně pokročila a objevila či vyvrátila něco nového.
Záleží taky, jak se na problematiku díváš. Neexistuje, ale existovat (nejspíš) může. Neexistuje, protože jsme ji ještě neobjevili/ne­vynalezli a nevyužíváme ji.
Třeba distribuce energie mezi elektrickými sítěmi bez drátů je jen otázkou času. Se vším všudy (zcela bez drátů i zásuvek).

Další odpovědi
Pepa25

Viz moje předchozí odpověď https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/existuji-nejake-projekty-na-vyuziti-volne-energie

zjentek

Volná může být jak chce, ovšem NIKDY (!!!) nebude „for free“. Takže k čemu po ní toužit. Vždy tady bude PAN PODNIKATEL/POD­NIKAVÝ, který ti ji zpracuje a za „rozumnou“ úplatu laskavě zprostředkuje, čímž tě vlastně udusí v nesvobodě a nedostatku. Takže doporučuji rozmyslet si dobře, po čem chci a nechci prahnout. 🤷‍♂️

df

Podle mě ano. A to díky Teslovi, který se o ní dozvěděl od některého génia merkurické sféry. Dokonce byl započatý projekt, který financoval J.P. Morgan. Když ten pak zjistil že by elektřinu mohl mít každý zadara, tak to celé krachlo.

Co by mě ale zajimalo, je, jestli s těmi duchovními génii se kontaktoval přímo on sám, nebo prostřednictvím Milevi Maric, která ten kontakt a získané informace mohla zprostředkovat, což je velmi pravděpodobnější, protože potom se dala dohromady s Einsteinem, který také vynalezl různé pikantnosti. Takže jedna žena a byla s dvěma muži a obadva čerpali informace z merkurské sféry. Moc zajímavé.

LUF

Ano, je to jeden z parametrů systému v termodynamice. Není to věcí „názoru“ ale vzdělání

df

Ještě k tomu Teslovi bych dodal, že když ho našli mrtvého v hotelovém pokoji, tak první, co se udělalo je, že CIA odvezla nákladním vozem do sejfu všechny dokumenty z jeho pokoje, kde byli všechny jeho vynalezy a poznamky v řádu stovek jednotek. Tyto informace tedy mají k dispozici ušáci a to je možná jejich nejvetší trumf v historii i v dnešním kontextu mezinárodní krize a válečného stavu, protože ropa, plyn a podobné zastaralé nepotřebné vykopávky mají hodnotu jen do doby, kdy se v tom budou točit prachy a budou mít k nim ušáci přístup. Až nastane potřeba, vytáhnou z rukávu takové technologie, o kterých se zi nezdálo.

Disraeli

Z bezdrátové enerie máme zatím jen tohle: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/WREL_(techno­logy) Jak říkám, ZATÍM o ničem. :D

Disraeli

Víc tady https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Wireless_po­wer_transfer míň tady, ale v cz: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Bezdr%C3%A1tov%­C3%A9_nab%C3%AD­jen%C3%AD