Ametyst

Jaký máte názor na včerejší návrh poslanců úplně zakázat klecové chovy slepic?

V rámci novely zákona na ochranu zvířat byl předložen pozměňovací návrh.Zákon dnes na jednu stranu uznává, že zvíře není věc a pociťuje bolest a utrpení, na druhou stranu ale v praxi dovoluje se ke zvířatům chovat jako k výrobním jednotkám. To se má změnit.

Nejlepší odpověď
Kepler

Ten návrh podporuju, je to týrání zvířat. I ta slepička by měla mít právo na dobrý, i když krátký život. A to ještě nezdůrazňuju, jak je kuře z volného chovu chutnější, než nějajaké chuďátko z klecového chovu nacpané růstovými hormony. Zákonitě by takové kuře bylo dražší, ale rád bych si připlatil.

Další odpovědi
aliendrone

Já jsem v zásadě pro, zvířata (na rozdíl od lidí) by se neměla týrat. ;) I Keplerova připomínka ohledně kvality mi přijde rozumná, jakkoliv nejsem schopen to relevantně posoudit.

BOHUŽEL komentář Mc Merkuriona má svoji váhu a SILNĚ pochybuji, že by někdo dokázal u chlazeného/mra­ženého kuřete rozpozat, jakým způsobem bylo chováno. POKUD by to tedy při dovozu vůbec někdo řešil. Zkrátka další svinský podraz na vlastní občany (jako vždy pod „bohulibou“ záminkou), kteří předvádí naši dem(ent)okratičtí parlamentní nefachčenkové.

Jestliže si mám vybrat mezi klecí pro slepice a likvidací českého drůbežářství (a s tím spojených pracovních míst, které pak bude vyplácet úřad práce), jsem jednoznačně PROTI! Je totiž na Slunce jasné, že tenhle zákon slepicím jako celku NIJAK NEPROSPĚJE, to že se u nás klecový chov zakáže bude znamenat jen VĚTŠÍ chov tohoto typu u Pšonků. Jediný rozdíl je v té zvýšené nezaměstnanosti a krachů zemědělců u nás a vícero pracovních místech / prosperitě v Polsku. :(

Mc Merkurion

… kecy v klecy, tím pohřbí totálně české slepice, protože je převálcujou už dnes lacinější klecový z polska …

zjentek

Už aby to bylo, slepica vůbec není blbá!

Nechápu, proč se často říká o ženských, že jsou slepice. To není pravda. (;

Pella

Souhlasím, klecové chovy nejsou správné. Radši si připlatit pár korun za vajíčka s tím že slepice měly alespoň trochu humánní podmínky a netrpěly celý život v kleci.

Vinpe

Zakázat klecový chov, nebo snížit počet slepic v jedné kleci o 40%. Slepice nemájí mít zničené nohy od klecí. Slepice má v noci sedět na bidle a spát.

Ametyst

Mc Merkurion: Máš pravdu. Z Polska se dováží úplně kde co levněji. Mizerná kvalita už je dost známá. Zákazník zjistí, že vejce jsou z Polska, až když rozbalí krabici, na které je plno značek CZ a česká firma. Razítko na vajíčku je ale PL. Podle zákona je ovšem všecko v pořádku a není to klamání zákazníka.
Prostě když už jsme se jednou naučili číst, tak toho musíme využívat i při nákupech.:-)
https://www.vi­talia.cz/clan­ky/jak-poznat-ceska-a-cerstva-vejce/