Avatar uživatele
Ametyst

Jaký máte názor na nové velvyslanectví EU v Londýně, které EU tvrdě prosazuje?

Mohlo by se potom zrušit všech 27 velvyslanectví členských států? Co by asi řekl Macron nebo Merkelová, že se jim zruší ambasáda v Londýně?

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? Kepler, aliendrone, Nassin, Karolajn před 1200 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
autacek

Přijde mi to jako nesmysl, kdo tam bude sedět, když státy EU tam mají svá velvyslanectví? Zase jen další koryta a byrokracie navíc placená z našich kapes.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

EU má diplomatické mise po celém světě (spíš je jednodušší vyjmenovat státy, kde zastoupení nemá – Írán a pár dalších). Velká Británie je holt teď také 3. země … Žádné ambasády se samozřejmě rušit nebudou.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_am­bassadors_of_the_E­uropean_Union

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aliendrone

WOW! Nemyslíte dostatečně „evropsky“. Usoudit z faktu existence EU ambasády zbytečnost, potažmo zrušení těch členskostátních… ;) :D :D

NJN, také vzpomínám na časy, kdy jsem takto „naivně“ myslel. Bylo to hned zkraje, byl jsem VELKÝM příznivcem eurointegrace a díky STEJNÉMU uvažování jsem viděl ty OHROMNÉ (nicméně BOHUŽEL jen potenciální) výhody Unie. Teprve čas a reálná praxe mi „otevřely oči“. :(

Pepa25 má pravdu, ambasáda EU v Británii BUDE a členskostátní ambasády ZŮSTANOU! Prostě jen přibudou další kvanta zbytečných korýtek pro darmožrouty, které budeme muset živit.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Nějak tu politiku GB nechápu, Tak to dopadá vždy v referendech, kdy prostí občané nevědí, která bije. Výsledek je je jen vyjádřením nálad obyvatelstva. GB se přece dobrovolně zřekla vazby s EU, tak proč na ní pořád trvá? Když se rozhodli odejít z EU, ať si to vyžerou. A co kdyby členské státy EU zrušily svá velvyslanectví v GB? To by asi nestrávili…
Ostatně EU je jen společenství nezávislých států a to Britové očividně nechápu. No a svá velvyslnectvé může mít každý stát. Nebo nemusí.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Ametyst

Ambasády slouží také občanům, kteří se ocitnou v nouzi v cizi zemi. Obavám se, že na evropském vyslanectví se třeba Maďar nemusí domluvit.

před 1199 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

Proto také nikdo nechce maďarskou ambasádu v Londýně rušit … Ale správně píšete „také“ – druhý účel je prosazování zahraniční politiky toho, kde vyslance vyslal. EU má svou zahraniční politiku, takže má také vyslance …

před 1199 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Pepa25

aliendrone: Pár diplomatů je to nejmenší. Nově se ale zaměstnává armáda administrativních pracovníků (viz Calais a okolí), kteří obsluhují novou vnější hranici, nákaldy s tím jsou obrovské. Ale Britové to tak chtěli, tak se nedá nic dělat …

před 1199 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

Kepler>>> Heh? Co s tím mají Britové? :o ;)

před 1200 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Ametyst

Aliendrone: za všechno přece mohou Britové. To je masmediální narrativ. 🙂Sledovala jsem Brexit pečlivě (právě teď koukám na Otázky pro Borise v parlamentu), a evropská masmedia mlela to svoje. Stačí si vzpomenout na Macronovy naschvaly. Fakt je, ze je EU tak nervózní, aby i jiné země nechtěly ten skvelý spolek opustit, ze bylo nutné Brity trestat, aby si Evropané rozmysleli, zda jim to stojí za ty problémy a průtahy ze strany Bruselu.

před 1199 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek