Ametyst

Jaký máte názor na nové velvyslanectví EU v Londýně, které EU tvrdě prosazuje?

Mohlo by se potom zrušit všech 27 velvyslanectví členských států? Co by asi řekl Macron nebo Merkelová, že se jim zruší ambasáda v Londýně?

Nejlepší odpověď
autacek

Přijde mi to jako nesmysl, kdo tam bude sedět, když státy EU tam mají svá velvyslanectví? Zase jen další koryta a byrokracie navíc placená z našich kapes.

Další odpovědi
Pepa25

EU má diplomatické mise po celém světě (spíš je jednodušší vyjmenovat státy, kde zastoupení nemá – Írán a pár dalších). Velká Británie je holt teď také 3. země … Žádné ambasády se samozřejmě rušit nebudou.

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_am­bassadors_of_the_E­uropean_Union

aliendrone

WOW! Nemyslíte dostatečně „evropsky“. Usoudit z faktu existence EU ambasády zbytečnost, potažmo zrušení těch členskostátních… ;) :D :D

NJN, také vzpomínám na časy, kdy jsem takto „naivně“ myslel. Bylo to hned zkraje, byl jsem VELKÝM příznivcem eurointegrace a díky STEJNÉMU uvažování jsem viděl ty OHROMNÉ (nicméně BOHUŽEL jen potenciální) výhody Unie. Teprve čas a reálná praxe mi „otevřely oči“. :(

Pepa25 má pravdu, ambasáda EU v Británii BUDE a členskostátní ambasády ZŮSTANOU! Prostě jen přibudou další kvanta zbytečných korýtek pro darmožrouty, které budeme muset živit.

Kepler

Nějak tu politiku GB nechápu, Tak to dopadá vždy v referendech, kdy prostí občané nevědí, která bije. Výsledek je je jen vyjádřením nálad obyvatelstva. GB se přece dobrovolně zřekla vazby s EU, tak proč na ní pořád trvá? Když se rozhodli odejít z EU, ať si to vyžerou. A co kdyby členské státy EU zrušily svá velvyslanectví v GB? To by asi nestrávili…
Ostatně EU je jen společenství nezávislých států a to Britové očividně nechápu. No a svá velvyslnectvé může mít každý stát. Nebo nemusí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Ametyst

Ambasády slouží také občanům, kteří se ocitnou v nouzi v cizi zemi. Obavám se, že na evropském vyslanectví se třeba Maďar nemusí domluvit.

Pepa25

Proto také nikdo nechce maďarskou ambasádu v Londýně rušit … Ale správně píšete „také“ – druhý účel je prosazování zahraniční politiky toho, kde vyslance vyslal. EU má svou zahraniční politiku, takže má také vyslance …

Pepa25

aliendrone: Pár diplomatů je to nejmenší. Nově se ale zaměstnává armáda administrativních pracovníků (viz Calais a okolí), kteří obsluhují novou vnější hranici, nákaldy s tím jsou obrovské. Ale Britové to tak chtěli, tak se nedá nic dělat …

aliendrone

Kepler>>> Heh? Co s tím mají Britové? :o ;)

Ametyst

Aliendrone: za všechno přece mohou Britové. To je masmediální narrativ. 🙂Sledovala jsem Brexit pečlivě (právě teď koukám na Otázky pro Borise v parlamentu), a evropská masmedia mlela to svoje. Stačí si vzpomenout na Macronovy naschvaly. Fakt je, ze je EU tak nervózní, aby i jiné země nechtěly ten skvelý spolek opustit, ze bylo nutné Brity trestat, aby si Evropané rozmysleli, zda jim to stojí za ty problémy a průtahy ze strany Bruselu.