Avatar uživatele
Bronzový

Jaký máte názor na cizince, kteří se učí česky?

Čeština je strašně těžký jazyk, na poslech, nejen na mluvení. Obdivujete cizince, když se pustí do učení jazyka, kde se skloňuje, časuje, občas se dokonce mění skloňováním písmeno ve slově v jiné? (Praha- Praze) Tolerujete jejich nedokonalou výslovnost?

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Všímám si, že se některý cizinec naučí dobře česky, samozřejmě nepřesnoist toleruji, jiný se špatně poslouchá. Ale představuji si sebe,. jak bych cizí jazyk zvládala. Třeba v Maďarsku jsem se německy celkem domluvila, v Německu to bylo horší.

Myslím si, že to dělá jazykové nadání. Je to vidět třeba u slovenských jedinců. Někteří mluví perfektně,. jiní nikoliv.

U nás bydlí Slovák už 50 let,. nenaučil se česky. Moje kolegyně zřejmě nebyla jazykově nadaná, také se za 50 let rovněž nenaučila češtinu, mluvila česko-slovensky.

Nikoho neodsuzuji, ale vyhovovala by mně spíš rodná slovenština.

Samozřejmě nemyslím angličtinu, nebo němčinu a další jazyky. Jinak fandím těm, kteří se naučí jiný jazyk než svůj vlastní.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Někdy sice působí komicky, ale jinak mají můj respekt.


Avatar uživatele
Zlatý

Fandím jim, stejně jako bych fandila Čechovi, který se snaží naučit řeč země, ve které se právě nachází.


Avatar uživatele
Stříbrný

Pokud se ještě přizpůsobí zákonům České republiky a budou dodržovat alespoň základy etikety, tak na území Česka mohou žít. Náboženství mohou mít takové, které uznají za vhodné.

Jinak mají můj obdiv, ale musí splňovat podmínky v prvním odstavci.


Avatar uživatele
Zlatý

Mám kamaráda z německého Stuttgartu,který navštěvoval pravidelně mnoho let naší zem i za doby socialismu.V současnosti se zde usadil natrvalo a oženil se s Češkou.Jeho jazyková úroveň je na vysokém stupni,protože při běžném hovoru říká ,,ty vole´´.Jen tak mimochodem toto oslovení má původ v němčině,ale to je už mimo rozsah této otázky.:-)


Avatar uživatele
Zlatý

Velký respekt k jejich odhodlání zdolat těžký úkol aniž by to mělo ve výsledku nějaký znatelný přínos. Současně s tím ale i údiv proč ten čas raději nevěnují jinému jazyku kterým hovoří více lidí a v ekonomicky vyspělejších zemích s vyšší životní úrovní než zde.


Avatar uživatele
Stříbrný

Nejvíc cizinců učících se česky potkávám mezi polskými kněžími a jsou mezi nimi obrovské rozdíly: někdo mluví brzy docela dobře a někdo pořád strašně. Určitě se to liší podle původu a v případě Poláků je myslím tak 50% úspěchu v tom vědomě potlačit silný a typický polský přízvuk.


Avatar uživatele
Pokročilý

Já vím o jednom, kterej se učí česky už 3 roky a jde mu to slušně; má o tom i svůj kanál na YouTubu: https://www.youtube.com/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 3185
Zlatý Drap 2128
Zlatý quentos 1346
Zlatý ivzez 1199
Zlatý led 723
Zlatý mosoj 687
Zlatý marci1 640
Zlatý gecco 617
Zlatý hanulka11 564
Zlatý Kepler 535

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.