Kepler

Jaký mají smysl mise na Mars?

Že je to planeta velmi nepřátelská vůči sondám ze Země, je snad jasné. Asi polovina z nich skončila neúspěchem. Proč tam vlastně chtějí i lidé? Možnost kolonizace je naprostá blbost. Výzkumné týmy – snad. Mars nemá skoro žádnou atmosféru, nemá ochranné magnetické pole, vše tam spaluje sluneční a kosmické záření, je tam prostě radiace, jakou žádný živý organismus nemůže přežít. Dejme tomu, že se tam lidé skryjí v hypotetických lávových tunelech, nebo jinak pod ochranou hornin. Co tam asi tak můžou najít? Jen důkazy, že kdysi možná na Marsu existoval primitivní život. A k čemu nám tento poznatek bude? Neměli by se člověk soustředit na to, aby si uchoval svůj vlastní domov – planetu jménem Země?
https://pixaba­y.com/photos/mot­her-daughter-love-sunset-mar-429158/

Nejlepší odpověď
Zvidatel

O Zemi se přece nikdo nestará, to se raději zabýváme vesmírem, politikou a teoretickými otázkami.
Proto si hledáme náhradní planetu, až tady tuto roz**dáme, ať máme kde bydlet. Možná doufají, že postupem času a vývojem technologií se nám jí podaří nějak oživit a kolonizovat, stejně ji nemáme moc prozkoumanou. Jak říkám raději budeme zkoumat Mars než se starat o Zemi.
Je na každém do čeho vloží své úsilí, své peníze a čemu se věnuje, ale o Zemi se stará málokdo a vlády na to zcela kašlou, ty ”spravují” pouze lidské společenství a jedinci se zabývají tím, co je něčím přitahuje, ale Země to není.

Další odpovědi
Emefej

Žádný smysl to nemá, stejně jako neměla smysl mise Ferdinanda Magellana. Každý vzdělanec přece ví, že Země je placatá.

anonym

Jeden velmi dobrý smysl to má. Netvrdím, že kolonizace právě rudé planety ale obecně kolonizace jakéhokoliv dalšího kosmického tělesa mimo Zemi.

Jde o to mít na jiném místě jakousi zálohu / duplikát lidské civilizace.

Jak známo data bez zálohy se při nehodách docela snadno ztrácí a totéž v přeneseném smyslu platí i o globálních katastrofách zde na Zemi a lidské DNA. Pokud chce mít lidstvo jistější budoucnost než dinosauři je kolonizace jiného vesmírného tělesa naprosto nutná protože spoustu katastrof, které se na nás řítí nemůžeme ovlivnit ani jim zabránit, a mohou pro nás znamenat konečnou, pokud Země bude naším jediným domovem.