Tw!st

Jaký má vliv na člověka vysoká dávka kofeinu?

Bavíme se o množství třeba kolem 500mg. Kdyby někdo požil naráz takové množství kofeinu, jaký by to na něj mělo účinek? Dejme tomu že se bavíme o někom, kdo nemá ani alergii na kofein, ani problémy se srdcem či jiné zdravotní problémy.

Nejlepší odpověď
Kepler

500 mg ještě spadá hraničně do bezpečné dávky. Účinků je hodně a je to dost individuální, viz https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Kofein#Ne%C5%BE%­C3%A1douc%C3%AD_%C3%­BA%C4%8Dinky

Jáára: tak to ti nevěřím, asi jste požívali něco jiného, než čistý kofein. 10 g už může být dávka smrtelná. A bez zjevného účinku? To už vůbec ne.

Další odpovědi
aliendrone

U zcela ZDRAVÉHO jedince se ODHADUJE lethální dávka (LD50) na cca 150–200mg kofeinu / kilogram tělesné váhy, nicméně je to individuální (nejde jen o nemoci, ale i o genetické předpoklady > schopnost metabolizace)

jáára

Žádný jednorázově. Dávali jsme si asi 10g rozpuštěný ve vodě, několikrát. A nic. Semtex forte je efektivnější…
_
čistý kofein – měl jsem toho pytel.

E: Keplere, tak tomu věř. asi se to nedokáže vstřebat, nebo nevím. Byl to kofein někým vynesený z fabriky. Semtex nebo presso mi přijde účinnější.