roxilox

Jaký koupit sporák?

Zvažujeme doma o koupi sporáku a máme tyto dva typy. Může mi někdo poradit který si vybrat? buď https://www.da­tart.cz/null-ELECTROLUX-EKI6451AOX.html nebo https://www.da­tart.cz/induk­cni-sporak-aeg-mastery-cib6441abm.html Jde mi o nějaké zkušenosti nebo i třeba o to jak moc je vrchní sklo na indukčce náchylné k poškábání atd… děkuji Jde mi o někoho kdo má zkušenosti nebo nějakého odborníka na tyto výrobky

Nejlepší odpověď
Funna

nedala jsi nám moc na výběr (podstatný rozdíl viz níže) – oba jsou skoro stejné, takže sama rozvaž, zda za 1500,– navíc potřebuješ dotyková tlačítka na desce, nebo ti stačí jen klasické knoflíky – já bych brala dotykové…ale co se mi na nich nelíbí je teleskopické vysouvání (je to veliké, zavazí to a blbě se to udržuje), ale asi je to věc názoru někdo ho zase bude chválit…odstranění celého roštu je výborná věc, kvůli čištění, ale to už mám i v docela staré troubě…poškrábání skla asi bude platiti jako u ostaních výrobků…zničit se dá vše, ale při běžném zacházení a čištění něco vydrží…ale BACHA JE TU JEDEN ROZDÍL…ta dražší má dva el. přívody – troubu na 230V (jednofázově) a deska je na 400V (3-fázově)…u té druhé se to sice v návodu neobtěžovali ani napsat, ale asi bude jen s jedním na 400V..a samozřejmě se to dodávají obě bez zástrčky a bez kabelu, jak je dnes zvykem…takže máte potřebné přívody vč. možnosti odpojení, protože každý spotřebič se musí dát odpojit od zdroje (vypínacím prvkem např. vypinačem, vytažením ze zásuvky atd.)…ale pravda že hodně lidí to neřeší…ale to už je na vás…

Další odpovědi
Midoc

Indukční sporák je indukčni sporák, není v tom velký rozdíl.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.