TechLili

Jak vypadá reakce pro neutralizaci HCl, při kterém vznikne KCl?

Dostala jsem za úkol vypočítat teoretický výtěžek. To umím, ale musím znát i reakci, abych to vše mohla správně vyčíslit, což neumím. Je to asi triviální problém, ale mě se úplně vykouřilo z hlavy, jak ho vyřešit. Pro kontext, otázka zněla „Kolik gramů chloridu draselného vznikne při neutralizaci 23 g kyseliny chlorovodíkové?“

Nejlepší odpověď
mosoj

KOH+HCL = KCl+H2O

Při každé neutralizaci vzniká voda!!! Toť základ neutralizace.

Další odpovědi
Hufnágl

Tak tady má milá pohoříš. Za chvíli si přečteš od někoho něco, co tě vůbec, ale vůbec nepotěší.

Kelt

Proč si dáváš přezdívku, kde se předpokládá určitá znalost vědy techniky, když si neumíš najít jednoduchou informaci o neutralizaci a sestavit rovnici. A jak vidím, rovnice je uvedena. Dál si snad poradíš sama.

Edison

Mosoji, ten vzorec sis mohl odpustit… 🙂 Čistokrevné „nakopnutí“ s tou vodou by mělo postačit… 🙂

Edison

… A Hufnágl vede… 😁