Jaký je význam pozdravu??

Jaký má ve společnosti význam pozdrav??

Nejlepší odpověď
panenka

pozdrav znamená vyjádření ucty a dokázat že jsi slušný a né nějaký nevychovaný.pokud umíš zdravit a chovat se jinak na tebe lidi dívají (např:že jsi slušně vychovaný…

Další odpovědi
kenyrts

Pozdrav:
Pozdrav (od „zdraviti“, tj. přát zdraví) je projev úcty, přátelství a dobrých úmyslů, který se děje ritualizovaným gestem a/nebo slovy.Lidé se zdraví při setkání i při loučení a často přitom vyjadřují přání, aby druhý „žil“ , zůstal zdráv , případně „celý, neporušený“ (lat. salvus). Lidský pozdrav patrně odpovídá usmiřovacím gestům společensky žijících živočichů.

maka

no ,aby asi někdo věděl ,že jsi slušný/á

Renča

A četla jsem, že podání ruky se vyvinulo tak, že pravěký člověk ukázal, že v ruce nedrží klacek ani kámen, a má tudíž přátelské úmysly.