Gollumek.88

Jaký je vlastně význam toho, že je někdo věřící?

tuhle jsme se s drahým dohadovali o tom, kdo je vlastně věřící. Je to ten, kdo chodí podle svého náboženství patřičně do kostela, plní desatero, ráno a večer se modlí? nebo je věřící i ten, kdo věří například v Boha, ale do kostela v neděli nechodí, sem tam se pomodlí, do kostela jde jen když se do nějakého dostane na výletě, ale stráví pak třeba celou bohoslužbu…

Jak to tedy je? věřící je jen ten kdo plně dodržuje vše, nebo i ten, kdo prostě věří v Boha a vše do puntíku neplní?

Nejlepší odpověď
iceT

Moje babicka verila,pilne chodila do kostela na kazdou msi,modlila se kazdy vecer.Nas vnoucata k tomu vedla taky pokud jsme byli jeste mali.
Kdyz jsem jako dite,posleze jako nactileta do kostela chodila,kostel vetsinou zel prazdnotou,az na par babicek a dedecku.Po revoluci jste meli videt jak byl najednou kazdy „verici“,to byl kostel plny tech,co tam v zivote nepachli.Tezko rict,co ty lidi k tomu vedlo.
Osobne si myslim,ze nezalezi na tom kolikrat za zivot kostel navstivite,nebo kolikrat se pomodlite,dulezite je jak a jaky zivot zijete.

Další odpovědi
elektrikář

Věřícím můžete byt, ale všechny rituály dodržovat nemusíte. Pro některé lidi je to dané výchovou, a součást zvyků.Víra pomáhá
je to možnost pevného bodu v dnešním životě. Kdysi mi říkali že lidem k přežití nelidských podmínek v koncentráku pomáhala. Bylo jedno zda věřili v boha nebo v komunisty. Prostě to pomáhalo.
Nejsem věřící, ale při své práci jsem pracoval na kostele v Mostě. Byl postaven na přelomu 12 až 13 století když tam bylo lešení
a člověk se dostal až nahoru pod klembu viděl detaily které ze zdola není vidět. Ta stavba vás doslova osloví v duši.Co lidé dokázali vlastně skoro holýma rukama vytvořit, a vymyslet.Vynosit ty tuny kamení,
stvořit to krajkoví kamenných žeber. Jsou to nádhrné ukázky co lidé v tehdejší době dokázali.

Michal

Je důležité co vyznáváte v duchu, a jak se chováte,ne kolikrát jdete do kostela.

verka

Můj názor je, že věřím vlastnímu světovému názoru, vycházím ze zkušeností a učení. Ale slovo „věřící“ je spojeno s náboženstvím, ovšem každé věří také v něco či někoho jiného. Takže vrátím-li se k vaší otázce, je to ten, který dodržuje pravidla svého náboženství.