Deli

Jaký je Váš postoj k hasičskému sportu? Myslím SDH na vesnicích.

U nás ve vsi jsou zítra hasičské závody. Manžel je ve Sboru dobrovolných hasičů, starší dcera závodí, já s malou jdem fandit.
SDH u nás funguje dobře, pro děti i pro obec (malí hasiči uklízí v obci, velcí občas brigádničí a obec je hezčí a drží spolu.)

Jaký je Váš názor na dobrovolné hasiče? Jsou u Vás? Pomáhají v obci? Jste také jedním z nich? Nebo jen sedí u piva a hasí žízeň?

Nejlepší odpověď
tom004

Velice potřebná a bohužel v poslední době opomíjená složka záchranných sborů.U dobro­volných hasičů jsem byl přes dvacet let.A nebylo to jen o tom pivě,i když i to k tomu patří,ale fungovalo všechno to,o čem píšete.Jenom doufám,že to těm nahoře včas dojde.

Další odpovědi
led

Nikdy neuškodí keď hasič má kondičku. A prečo si aj športovo neoverovať svoju pripravenosť…
A názor na dobrovoľných hasičov?
Sú nedeliteľnou súčasťou záchranných zložiek bez ohľadu na mikroodmenu, ktorú niekedy za to dostanú…
Hrdo sa hlásim medzi nich už od minulého tisícročia.

venkovan

Hasičský sport je sice sranda, ale pro vesnice a malé sbory mám raději staré soutěže, kdy se musely vázat sací košíky, rozhazovat (ne roztahovat) hadice, běhalo se v pracovních botách i přes stěnu a kladinu atd. Současný sport je víc pro sportovní družstva kde se hraje na vteřinky víc než na praktické dovednosti. Proto když mohu vyrážím na hasičské sranda akce, protože tam je mnoho dobrého pro oko kamery či foťáku.
A hasiči na vesnicích nejsou jen ti co hasí oheň, ale především kteří pomáhají udržovat nějaký společenský život na vesnici a i ve velkých městech. Dobráky totiž najdeme i v Praze.