Organa

Jaký je tvar odlučitelného slovesa ve vedlejší větě v němčině?

Zdravím,
mám problém s tím, že neznám správný tvar konkrétního odlučitelného slovesa anfangen (začít) ve vedlejší větě v němčině.
Ve vedlejší větě platí, že je sloveso na konci, avšak nevím, v jakém je tvaru, zdali anfangt, fangt an, či an fangt.

Nejlepší odpověď
quentos

jiná odpověď

Ve vedlejší větě je i sloveso s odlučitelnou předponou na konci, takže se s odlučitelnou předponou zase „sloučí“. Jenže sloveso anfangen je tzv. silné, takže v něm zároveň nastane jedna samohlásková změna (proto hlasuju pro „jinou odpověď“, protože žádná z ostatních tří není správná) – přehláska, správný tvar tedy bude anfängt.