Jaký je trest za varovný výstřel?

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud jsi oprávněn dávat varovné výstřely a vše je v regulích zákona, tak nehrozí žádný trest.

Další odpovědi
zjentek

Tak pokud tě v zádveří „stará“ napadá a terorizuje připomínkami, že bagančata a montétky si budeš svlíkat venku, nedejbože ti zamykat dveře před nosem a ty použiješ varovný výstřel legální zbraní, tak pak je to těžký posoudit, asi by se v tvým případě řešil precedens. Chci říct, že přijde na to, koho varuješ a proč ;)

Smlouvyzdarm

A nějaké bližší okolnosti by nebyly? Samozřejmě Drap má pravdu, ale stejně tak by se mohlo jednat o varovný výstřel z legálně držené zbraně, ale na nevhodném místě, kdy by sice třeba samotné použití nebylo trestné, ale díky okolnostem, že to bylo uprostřed hlediště fotbalového stadionu, by se mohlo jednat o obecné ohrožení. Stejně tak by mohlo být vše OK, ale bez legálně držené zbraně a pak by tu bylo zase nedovolené ozbrojování …