colter.adama

Jaký je smysl, že odmítáme trest smrti u zločinců a přitom schvalujeme zabití nenarozených dětí potratem?

Odpovědi
Disraeli

A kolik těch účtů chceš ještě mít?

aliendrone

Zásadní. V případě, kdy rozhodují soudy víme, jak to dopadá. Exemplárním případem je USA, kde popravují nevinné téměř jak na běžícím páse. :(
Osobně bych byl pro trest smrti všemi deseti, ale to by chtělo SPRAVEDLIVÝ soudní proces, nezkorumpované soudy a policii atd., zkrátka UTOPIE. Takže za mě trest smrti rozhodně NE (dokud se nenajde způsob, jak výše zmíněné ošetřit/vyřešit.
Pokud o abortu rozhodne budoucí MATKA (tedy žádné nucené potraty apod.), tak je to vpořádku. Venkoncem ona bude muset dítě přivést na svět (dát mu život) a následně se o něj i starat. tedy se to alespoň předpokládá s tou výchovou a starostí. Dnes už je normální kdejaká úchylárna. :(

Jediné dilema je, DOKDY lze provádět abort, ale na to se zeptej odborníků. Ať si oni kvůli tomu roztrhají vojenské knížky i s Pokémony, tohle je mimo mé vědomosti.

_Bůh_

To nechtěj vědět, kolik živých buněk umře při masturbaci. Okamžitě bych ji zakázal.

Dochy

Tady jde spíše o kulturní důvody.
Někde se „člověkem“ stáváš narozením, někde početím, jinde ve 24.t. těhotenství, někde až rok po narození a v některých kulturách se také nemusíš stát „člověkem“ nikdy.