annas

http://www.svobodne.estranky.cz/clanky/otvirame-bibli----/znamenani-kainova-znameni.html

Doplňuji:
Chtěla jsem si přečíst odkaz, kllikla a objevila se odpověď. .

Když se řekne o člověku, že má Kainovo znamení,jde o člověka s nějakou vinou, která mu nedovoluje začlenit se do společnosti, j stojí stranou, lidé se mu vyhýbají. společnosti lidí. Je to poznat třeba z jeho chování činů atd.

„Hospodin projevil svou svrchovanou milost darem ochranného znamení., které měl Kain na čele. Tím zastavil krevní mstu:… “

Z toho také vychází 5. přikázán: Nezabiješ. Nebrat spravedlnost do vlastních rukou …

Další odpovědi
Funna

Znamení Kain obdržel až poté, co se stal psancem a projevil svou lítost. Záblesk uvědomění. Zakusil přelom svého údělu a něčemu ze sebe porozuměl. Jak blízko má ptoto kainovo zname ní ke křesťanskému znamení křtu

Doplňuji:
hmm…taky jsem odpověděla nějak nechtěně…takže jako kdybych tu nebyla .-)

lamhr

http://www.svobodne.estranky.cz/clanky/otvirame-bibli----/znamenani-kainova-znameni.html

led

Škoda, že tu chýba možnosť „jiná odpověď“
celá otázka je vlastne bez možnosti voľby odpovede s možnosťou vpísania vlastného názoru, táto možnosť je možná len s jednorázový doplnením, čim je zavádzajúca…
ako sa stalo i mne, domnievala som sa, že sú to odkazy na rozšíreným text. Prosím užívateľa, nech predpísané odpovede na anketu nedáva ako odkazy.

led

Aký zmysel majú dva rovnocenné odkazy toho istého textu?
odkaz č.1:
Příslovečné Kainovo znamení je prý znamením bratrovraha, do čela vtisknutým prokletím, provázejícím poznamenaného při všem jeho životním bloudění. A přitom by právě této příslovečnosti býval stačil tak jednoduchý úkon, jakým je zalistování biblí, aby jí záleželo více na něčem jiném než na sobě a na tom, jak přesnadno se s ní lidé spokojí, když je řeč třeba o Kainově znamení.
odkaz č.2:
Své znamení Kain obdržel až poté, co se stal psancem a projevil svou lítost. Záblesk uvědomění. Zakusil přelom svého údělu a něčemu ze sebe porozuměl. Jak blízko má proto Kainovo znamení ke křesťanskému znamení křtu!