panenka

Jaký je rozdíl na CD a DVD KDYŽ TAM MAJÍ NAPSÁNO -R,a +R

Dobrý večer dnes v obchodě jsem si všimla,že na DVD i CD je napsáno -R a +R můžete mě říct jaký je v tom rozdíl?a ještě bych se chtěla zeptat dnes jsem se prodavačky ptala kdyby mě mohla poradit které DVD si koupit ale aby mě v mém Dvd šlo bohužel mě neporadila že tomu prý nerozumí.Můžete mě prosím poradit jaké druhy DVD a CD kupovat?koupila jsem jednu poslední Verbatin a prý zboží bude až příští týden můžu kupovat i maxell a jaké další ještě děkuji

Nejlepší odpověď
iceT

http://transla­te.google.cz/tran­slate?hl=cs&sl=­en&u=http://en­.wikipedia.or­g/wiki/DVD%252BR­&ei=3_2hTaXAF­syGhQfq9cmGBQ&s­a=X&oi=transla­te&ct=result&res­num=4&ved=0CGIQ7gE­wAw&prev=/sear­ch%3Fq%3Ddvd-R%26hl%3Dcs%2­6rlz%3D1C1DVCB_en­CZ356%26prmd%3Div­nsr

Tady je to popsAné,ale překlad z ang.snad Vám to pomůže.Osobně si kupuju Verbatim +,občas- a nemám s nimi žádné problémy.Pokud máte obyčejný dvd přehrávač,měla by fungovat všechna dvd,s těmi značkovými přehrávači prý bývá potíž,ale nebrat žádné levné dvd disky.Mě se ještě osvědčily Sony,Maxell.

Další odpovědi
tuCZek

Některé přehrávače nepřehrají +,proto vždy kupuju – a nikdy jsem neměl problém. PC by mělo spolknout všechny typy disků (snad mimo BlueRay,ale některé novější přehrávače DVD,PC a NB přehrají i ty).
PS: přepisovatelné disky mají příponu RW (CD±RW,DVD±RW)

mosoj

DVD + je novější formát a DVD – je starší formát. Formáty jsou vzájemně nekompatibilní. Drtivá většina novějších přehrávačů umí oba formáty.
Vypalovačka, také umí oba formáty.
Používám novější formáty DVD + . Pokud bych svoje DVD někomu poskytoval může se stát, že někdo bude vlastnit přehrávač starší který to
neumí, ale to samé je i naopak. Pouze v PC je 100 % jistota že půjdou oba formáty.

Přepisovatelné jsou značené RW a to umí pouze formát DVD +. DVD RW ve formátu DVD – neexistuje.

Jikra

Rozdíl mezi + a – je ve způsobu ukládání dat.
Mě se osvědčily Verbatim DVD-R používám je vice jak 7 let v rekordérech Panasonic a přehrávači Sony.
CD-R rovněž Verbatim a to již 12let.

roxy52

Jedno je přepisovatelný a druhý ne.

kudm05s

DVD-R byl původní formát DVD na ukládání filmů něco jako dříve audioCD, poté datové CD-ROM. DVD+R byl vyvinut následně jako médium pro ukládání dat a zálohování, v dnesní době nové přehrávače umí oba formáty, takže se rozdíly smazávají. Za zmínku stojí, že všechny originální filmové kopie DVD pracují ve standartu DVD-R. Pro běžné vypalování doporučuji DVD-R Verbatim, které by mělo fungovat všude, DVD-RW je přepisovatelné (omezeně, nelze to do nekonečna) a DVD-RAM se snaží fungovat jako disketa, dají se mazat i částečně. Pro zálohování fotek apod. bych doporučil DVD-R Verbatim Gold (mají zlatou záznamovou vrstvu a životnost okolo 100 let v temném prostředí)