Avatar uživatele
fyziq

Jaký je rozdíl mezi slzným a pepřovým sprejem?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, briketka10, lilalola69, bleskosvodos, zett před 2700 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Slzný plyn funguje v podstatě na bázi pepřového spreje, akorát s tím rozdílem, že obsahuje zcela odlišnou hlavní účinnou látku. Většinou se používá policií na rozhánění demonstrací a jiných davů, ale seženete ho i v podobě spreje, což umožní použití i v obyčejné sebeobranně. Slzný plyn má velmi podobné účinky, ale musíme uznat, že je pepřový sprej trochu účinnější..:
zdroj :http://fanda.nova.cz/…

Možná se ptáte, jak pepřový sprej funguje a zda je vůbec legální něco takového používat. Pepřový sprej je extraktem kajenského pepře, který se vstřikuje do oblasti očí. Útočník tak ztrácí orientaci a bolest ho paralyzuje, přesto není pepřový sprej dlouhodobě škodlivý, a tak ho můžete bez obav využívat. Zatočte se všemi nebezpečnými živly a buďte vždy připraveni!
zdroj :http://www.paralyzery-vychytav ky.cz/…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Poměrně často se tyto pojmy zaměňují...
Ale "pepřák" by měl být ´přírodního´ původu a účinnou látkou je kapsaicin.
A účinnou látkou "slzáku" jsou sloučeniny halogenů - CS, OC...

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Doplním briketka10, účinná látka slzného plynu se nazývá CS (kdysi se používala odlišná sloučenina CN, neplést však s kyanidy!) a často to bývá na spreji napsáno, tím jej odlišíme od pepřáku. Kdysi byl populárně avšak nesprávně CS označován za nervový plyn, to je však naprostý nesmysl. Jiný zdroj než briketčin uvádí diskutabilnost "síly" obou konkurenčních prostředků, na některé jedince účinkuje "lépe" CS než pepřový. Platí však, že účinek pepřáku je silnější, než účinek CS, v případě psů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Hlavní rozdíl je v použité účinné látce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
bleskosvodos

Když jsi astmatik,tak žádný!

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
novottom

Rozdíly a jak používat pepřáky jsou pěkně rozepsáno zde http://www.army-store.net/…

před 2419 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

briketka10 - napsalas mi k problematice slzného plynu zprávu, rád bych na ní odpověděl, ale nemůžu, máš privátní profil. Jednostranná komunikace nemá smysl.

před 2689 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
arygnoc

logicky: v jednom sú slzy, v druhom korenie (pepř).

celkom nelogicky: jeden spôsobuje slzenie a druhý tiež - bez ohľadu na to, aká látka tam je (nejaké chemické svinstvo vs. korenie [pepř])

před 2695 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

v jakým typu obchodu se daj tyhle srandičky koupit?

před 2699 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Tam, kde chladné i horké zbraně, myslivecká a tábornická výbava atd. - kdysi se těm krámům říkalo Lověna. No a pak samozřejmě u asijských přátel na tržnici :)

před 2698 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Emefej

briketka10 - není pravda, že pepřový sprej je účinnější. To možná platí v případě prodávaných kapesních sprejů, ale pro "zvláštní účely" jsou k dispozici moderní dráždivé chemické látky mnohonásobně účinnější než pepřový sprej, které působí nejenom na oči, ale na celý povrch těla.

před 2699 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Nakupování