vobora

Chci koupit pepřový spray na případnou sebeobranu pro manželku. Je lepší Fog nebo Jet provedení?

Nejlepší odpověď
Pájo

FOG je mlhový aerosol, který je vhodnější na kratší vzdálenosti. Vytváří hustý mlhový aerosol z pepřové tekutiny na vzdálenost cca 2 (až 3) metrů. Stříká se před útočníka / zvíře. Nesmíte jej použít proti větru!
http://www.ar­med.cz/peprovy-sprej-ko-fog-mlha-40-ml/
Video: http://www.you­tube.com/watch?v=W72n5OZ­tBZM

JET je tekutá střela (paprsek), která je vhodnější na delší vzdálenosti. Vystříkne tenký paprsek pepřové tekutiny na vzdálenost 4 (až 5) metrů. Hodí se v případě, když si chcete od útočníka / zvířete udržet větší odstup. Při použití JETu z bezprostřední blízkosti hrozí vážné poškození zraku útočníka!
http://www.ar­med.cz/peprovy-sprej-ko-jet-strela-50-ml/
Video: http://www.you­tube.com/watch?v=li7hjWM­ycJ0

Výběr se odvíjí od prostředí, ve kterém se Vaše žena nejvíce pohybuje a od její vlastní povahy… např. zda by byla schopná v krizové situaci nepodlehnout panice (snadno se řekne, hůře udělá) a dokázala s JETem mířit na obličej. Pokud ano, u JETu je nespornou výhodou možnost většího odstupu od útočníka. Na necílenou (a více nečekanou) obranu je zase lepší FOG.

Vždy si člověk musí počínat opatrně a mizet, protože pepřový spray si v účincích nakonec nevybírá. Jde o to nepotřísnit se a neparalyzovat sama sebe!
Vše lze (vy)zkoušet a (na)trénovat.

Doplňuji:
Právě kvůli možnému poškození zraku (při použití těchto prostředků) je vhodné útočníkovi zavolat lékaře, aby jej ošetřil. Ač to zní velice paradoxně, udělal bych to vždy, když by to situace dovolovala.

Další odpovědi
Reezo

Pokud chtece útočníka nasrat tak, jak jste to nikdy neviděl, tak si kupte ten pepřovej sprej. Ze vzkušenosti vím, že to útočníka ještě víc nasere, než je 🙂 Já osobně bych doporučil radši paralyzér, abych měl jistotu, že se žena ubrání. Navíc tu hrozí poškození zraku útočníka a mohlo by se to klasifikovat jako nepřiměřená sebeobrana a tím, že jste mu způsobil doživotní následky.