autacek

Jaký je rozdíl mezi pochybením řidiče, který si splete dopravní značky, ale nikoho nezraní, a pochybením policistky?

https://www.no­vinky.cz/koktej­l/clanek/zaci­najici-policistka-si-spletla-taser-s-pistoli-a-strelila-ridice-40275743

Já jen že ten český řidič v Německu, co se s náklaďákem nestihl včas zařadit při předjíždění před vodorovnou dopravní značkou na silnici, nikoho nezranil a má jít natvrdo sedět.

Nejlepší odpověď
anonym

Stejně pitomě by mohl argumentovat řidič který křižovatkou prolítne na červenou ve městě stotřicítkou, kdykoliv může tvrdit nikdo tam nejel nikoho jsem neohrozil … taková argumentace je prostě nesmysl … Na silnicích se naprosto běžně nedodržují i ty nejzákladnější pravidla která jsou tu kvůli celkové bezpečnosti provozu, tresty za prohřešky jsou nutné, jinak se na tom nic nezmění a dál budou v ohroženi zodpovědní řidiči těmi kteří na silnicích střídavě zkouší pořádat závodní rallye a destruction derby.

Ten odkazovaný článek pak odkazuje na řidiče, který se dokonce s policistou hádal přesto že se dopustil přestupku a odmítal na vyzvání vystoupit z auta, nezlobte se na mě, ale takový člověk je arogantní blb a možná měl v reakci na to přijít o řidičák úplně.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… já jen, že ten řidič v německu se dle videa ne že nestihl včas zařadit, podle videa je evidentní, že předjíždět začal dost pozdě !!! https://zpravy­.aktualne.cz/zah­ranici/video-cesky-kamion-prilis-riskantne-predjizdel-na-ridice-je/r~4f52b72e­34ef11e9ae900cc47ab5f­122/ a toto udělal ÚMYSLNĚ, na rozdíl od tý policajtky, co se spletla …

Dochy

Řidič svévolně, vědomě a bezohledně ohrozil další účastníky silničního provozu (podle všeho) – skouknul jsem video, předjíždění toho posledního kamionu začal dlouho poté, co byl druhý pruh ukončen, za značkou zákaz předjíždění.

Policistka v druhém případě při zásahu proti řidiči, který se aktivně bránil víceméně normální komunikaci s policisty po spáchání přestupku, situaci vyhrotil a jestli jsem dobře koukal začal mlátit policistu, ve spěchu sáhla bohužel vedle. Následky se podle článku snažila okamžitě řešit (i když na videu vidím spíš jak postřelenému kroutí ruku za záda). Po pravdě pokud někdo napadne policajta musí počítat s tím, že to nedopadne pro něj dobře. Zvlášť v Americe.

autacek

@ge0rge dotaz je primárně na pochybení člověka v práci, reakci na to, že vás omylem zastřelí policista, z naprosté blbosti, protože se splete, jste jaksi naprosto přešel.

anonym

řidič svým arogantním chováním udělal z jednání s policistou krizovou situaci, to setkání mohlo proběhnout v naprostém klidu, vinou řidiče se z toho stala krizová situace. Vidím v tom jasně primární vinu arogantního řidiče.

anonym

neexistuje jediný rozumný důvod proč by se měl řidič s policistou dohadovat a proč by němel uposlechnout jeho instrukcí. Pokud sám situaci graduje do krizového střetu čelí logicky důsledkům. Nemám pro jeho chování sebemenší pochopení.