zjentek

Jaký je rozdíl mezi ořešákem a ořechovcem?

Walnut tree versus Hickory. Jde o rostliny.

Odpovědi
annas

"Ořešák (Juglans) je rod rostlin patřící do čeledě ořešákovitých (Juglandaceae).

Vědecká klasifikace
Říše rostliny (Plantae)
Podříše cévnaté rostliny (Tracheobionta)
Oddělení krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Řád bukotvaré (Fagales)

Čeleď ořešákovité (Juglandaceae)

Rod ořešák (Juglans)
L., 1753
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/O%C5%99e%C5%A1%C3%A1k

--
„Ořechovec (Carya) je rod rostlin, který zahrnuje 17–19 druhů listnatých stromů s lichozpeřenými listy a velkými plody – ořechy. Vědecké pojmenování Carya pochází z výrazu ze Starověkého Řecka κάρυον "ořech“.
Vědecká klasifikace
Říše rostliny (Plantae)
Podříše cévnaté rostliny (Tracheobionta)
Oddělení krytosemenné (Magnoliophyta)
Třída vyšší dvouděložné (Rosopsida)
Řád bukotvaré (Fagales)
Čeleď ořešákovité (Juglandaceae)
Rod ořechovec (Carya)
Nutt. "

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/O%C5%99echo­vec

"Ořechovec pekan (a ořechovce obecně) jsou blízce příbuzné ořešákům, například ořešáku královskému Juglans regia, známému a pěstovanému mimo jiné v České republice. Ořechovec pekan je hodně šlechtěn, existuje přes 500 kultivarů, které se liší množstvím plodů ročně, velikostí plodů, tloušťkou skořápky, vlastnostmi jader (semen) – příchutí a olejnatostí, dobou první plodnosti stromu, odolností stromu proti nemocem, délkou zrání plodů, odolností vůči mrazu a jinými vlastnostmi. "
Více v odkazu
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/O%C5%99echo­vec_pekanov%C3%BD

Chcete-li se dovědět o pěstování ořechovců atd., pročtěte si odkaz

http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:v_uh­FCuQMB8J:is.men­delu.cz/zp/por­tal_zp.pl%3Fpreh­led%3Dvyhleda­vani%3Bpodrob­nosti%3D38841%3­Bdownload_pra­ce%3D1+&cd=11&hl=cs&ct=c­lnk&gl=cz&cli­ent=firefox-b

zjentek

An, děkuji! Je to celkem zajímavá odpověď, kterou nemusí znát každý. Představte si, že otázku někdo smazal ;(, toto je druhý pokus o její vložení.

annas

To nechápu. I když se zde člověk nemůže něčemu divit.

zjentek

Jojo, tak to zde chodí…