Avatar uživatele
Lucyfer

Jaký je rozdíl mezi obyčejným psaním podaným u přepážky na České poště a psaním, které vhazuji do schránky?

Dobrý den, jaký je prosím rozdíl mezi obyčejným psaním a psaním, které vhodím s nalepenou známkou do schránky?

Vím asi jen tolik, že ani za jedno pošta neručí…

Zajímá mne, zda jsou tam nějaké rozdíly v rozměrech, ve váze… a jak vůbec poznám, v jaké hodnotě mám poštovní známky na zásilku nalepit?

Také třeba, jak dlouho trvá doručení…

Děkuji

Toto jsem psala na mail České poště, ale nějak se nemají k odpovědi, tak třeba se dozvím více info tady?


Jaký je rozdíl mezi obyčejným psaním u České pošty a psaním, které vhazuji do schránky?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 1131 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Žádný, oboje je obyčejné psaní

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
elkon

Zeptej se rovnou na poště. Osobně.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Rozdíl v dopisech: Záleží na Tobě… Podle toho co do nich a na ně napíšeš. Oznámkovaná obálka vhozená do schránky bude standardní psaní stejně jako když to necháš na poště. Jen na poště ti tam možná (podle nálady či podle toho jak se domluvíš s pošťačkou) dají místo známky jen razítko.

Rychlost doručení? Nikdo neví. Můžeš se na poště zeptat kdy odváží poštu. Na schránce bývají časy svozu uvedeny.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
autacek

Na hloupou otázku se těžko odpovídá. Pokud je obálka správně ofrankovaná, je jedno jestli ji vhodíš do schránky, nebo odešleš na přepážce. Z přepážky to může odejít do přepravy rychleji, pracovnice rovněž (poku jsi znaámku již nenalepila) stanoví cenu služby manuálné dle rozměrů a váhy zásilky. Ceník služeb si stáhni na stránkách České pošty.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Pepa25

Obojí je obyčejné psaní. Ceník viz odkaz. V případě podání přes poštovní schánju je omezení velikosti dané velikostí otvoru + je potřeba správně zásilku ofrankovat podle váhy, jinak by to muel doplatit příjemce. Takže zásilku zvažte!

Zdroj: https://www.ces­kaposta.cz/sluz­by/psani/cr/o­bycejne-psani

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Dopis/psaní je malá klasická obálka + dopisní papír (kam mi paměť sahá,
učili jsme se od rodičů a na 1 stupni ZDŠ). To lze vhodit do poštovní schránky
opatřené předepsanou známkou.
Pokud takové psaní nechám na přepážce, v 15h, půjde kje zpracování hned.
Pokud ho vhodím do schránky, která se vybírá 1 – 2× denně. Jsem odkázaná na čas, kdy se schránka vybírá, následně přetřídí a může cestovat k adresátovi.
Vícestránková psaní, větší rozměry mají iž jinou hmotnost, cenu a je vhodné je
podat na poště. Prostudujte si stránky České pošty, tam jsou potřebné informace.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Avatar uživatele
Lucyfer

Budu to brát asi tak, že vhození do schránky je rychlejší… resp. pohodlnější pro lidi, co neradi čekají v davu na poště 😀

před 1131 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucyfer

Jednalo by se o posílání oblečení… jeden tenký kus (třeba tričko). O ceníku na webu vím… ale k těm schránkám tam snad nic není.

před 1131 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
autacek

@Luc Do schránek se hází pouze obyčejná psaní, nikoli trička, leda že by se tam vlezly rozměrem i vahou pro obyčejné psaní.

před 1131 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucyfer

elkon To je fakt… Vypadá to, že tam možná už zítra budu mít cestu.

před 1131 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek